Ворог не веде активних дій на Харківщині, атакує на Времівському напрямку

Дані Генштабу

15.05.2024 12:41

Укрінформ

У Вовчанську Харківської області українські оборонці здійснюють розвідку і завдають вогневого ураження по росіянах з метою недопущення накопичення сил і засобів.

Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у Фейсбуці. 

Сили оборони продовжують стримувати ворога по всій лінії фронту.

У прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей обстановка суттєвих змін не зазнала, змін у положенні військ не відбулось.

На сході України, на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Торецькому, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках, з початку доби росіяни здійснили 23 атаки на позиції українських військ, і 19 з них ще тривають.

На Харківському напрямку російські війська активних дій з початку доби не проводили, намагаються закріпитися на досягнутому рубежі та здійснюють перегрупування.

Читайте також: Росіяни 18 разів безуспішно штурмували на Оріхівському напрямку і на лівобережжі Дніпра

Українські підрозділи за допомогою засобів розвідки здійснюють виявлення окремих груп ворога, місця розгортання його артилерійських засобів та завдають вогневого ураження з метою недопущення накопичення ворогом сил і засобів в північній частині Вовчанська.

Крім того, підрозділи Сил оборони продовжують проведення прочісування міської забудови, під вогневим контролем української артилерії та безпілотних систем місця зосередження живої сили і техніки російських загарбників і можливі місця обладнання ворожих позицій.

Загалом з початку наступальних дій ворога на Харківському напрямку 10 травня втрати у живій силі росіян становлять 615 вбитими та пораненими, знищені або пошкоджені 98 одиниць озброєння та військової техніки.

На Куп’янському напрямку підрозділи українських військ відбили одну атаку армії РФ, продовжують вести 8 бойових зіткнень на напрямках Лиман Перший – Синьківка, Куземівка – Стельмахівка, Крохмальне – Берестове, Котлярівка – Піщане, Кармазинівка – Новоєгорівка. Втрат позицій не допущено.

На Лиманському напрямку українські захисники відбили одну ворожу атаку на напрямку Червонопопівка – Новосадове, росіяни успіху не мали.

На Сіверському напрямку українські війська стримують 5 атак російських загарбників на напрямках Веселе – Роздолівка, Берестове – Спірне, Миколаївка – Спірне, Яковлівка – Роздолівка, ситуація контрольована.

Читайте також: ЗСУ зупинили спроби ворога прорвати оборону на сході, у Лукянцях та Вовчанську точаться бої

На Краматорському напрямку підрозділи Сил оборони здійснюють заходи з покращення тактичного положення на окремих ділянках. Бойові дії тривають, ситуація контрольована.

На Торецькому напрямку українські підрозділи відбивають одну атаку ворога на напрямку Зайцеве – Курдюмівка, втрат позицій не допущено.

На Покровському напрямку українські оборонці відбили дві ворожі атаки на напрямку Очеретине – Новоолександрівка, одне бойове зіткнення триває на напрямку Соловйове – Сокіл , ще одну атаку українські воїни відбивають на напрямку Семенівка – Новоселівка Перша.

На одній із ділянок під час російської атаки українські захисники знищили ворожий танк і дві БМП. Сили оборони покращили тут тактичне положення.

На іншій ділянці внаслідок інтенсивного вогневого впливу українські воїни проводять перегрупування.

На Курахівському напрямку українські війська відбивають одну атаку в напрямку Славне – Новомихайлівка. На даний час втрат позицій не допущено, ситуація контрольована, бої тривають.

Силами окремих підрозділів українські захисники здійснювали заходи з покращення тактичного положення, мали успіх.

Читайте також: Сили оборони відновили втрачені позиції на Куп'янському напрямку

Від початку поточної доби росіяни найактивніші на Времівському напрямку. Тут підрозділи Сил оборони відбили вісім атак і продовжують стримувати ще дві атаки на напрямках Микільське – Костянтинівка, Солодке – Костянтинівка, Завітне Бажання – Старомайорське, Володине – Старомайорське. Втрат позицій не допущено, бої тривають.

На Оріхівському напрямку українські захисники відбили три атаки російських військ на напрямку Новопрокопівка – Роботине, загарбрники успіху не мали.

На інших напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулося.

Загалом з початку доби відбулося 41 бойове зіткнення. Ворог завдав один авіаційний удар з використанням КАБів та 17 ударів дронами-камікадзе, здійснив понад 470 обстрілів українських позицій.

З початку доби знищені майже 260 загарбників, 76 одиниць озброєння і військової техніки, уражені два ворожі пункти зберігання боєприпасів.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Інституту вивчення війни (ISW), темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області, схоже, сповільнився за останні 24 години, а війська РФ застосовують нову тактику на цьому напрямку. 

Фото: Генштаб ЗСУ

   
Новини з передової

Залишити відповідь