З початку повномасштабної війни в Україні зареєстрували 167 000 воєнних злочинів – Лубінець

18.05.2025 12:59

Укрінформ

В Україні зафіксовано понад 167 тисяч воєнних злочинів, зареєстрованих з початку повномасштабної війни.

Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив під час виступу на міжнародній конференції Леннарта Мері в Таллінні, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм Лубінця.

“17 травня пасажирський автобус на Сумщині став мішенню для російського дрона. Дев’ятеро загиблих. Семеро поранених. Без жодної логіки. Без жодного виправдання. Автобус просто їхав у напрямку Сум. Цього ж дня я показав це фото на конференції Lennart Meri. Панель, у якій виступав, мала назву: "Чи не зникає міжнародне право?" І відповідь була перед усіма — на фото”, – зазначив Лубінець.

На його думку, “міжнародне гуманітарне право більше не захищає і не карає. Його ігнорують, з нього глузують, його топчуть. І воно мовчить. Світ не зробив висновків ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим. Але безкарність почалася раніше — у Грузії, Чечні, Молдові. Кожна нова війна Росії — це тортури, зґвалтування, вбивства, депортації. І кожного разу — жодної відповідальності”.

“Від початку повномасштабного вторгнення в Україні зареєстровано понад 167 тисяч воєнних злочинів. Понад 45 тисяч постраждалих серед цивільних. 625 вбитих дітей. Наймолодшому — два дні. Він загинув під час обстрілу пологового будинку в Запоріжжі”, – поінформував омбудсман.

Він зауважив, що “Росія викрадає українських дітей, змінює їм імена, передає на “усиновлення”, готує до війни проти їхньої ж батьківщини. Це не просто злочини. Це — виклик усьому, що ми називали правом”.

“Міжнародне гуманітарне право сьогодні безсиле. Воно є — але не діє. Його порушення не мають наслідків, а тому повторюються. Світ досі відповідає на зло дипломатією й занепокоєнням. У той час як Росія — ракетами й дронами”, – підкреслив Лубінець.

Читайте також: Суддя ЄСПЛ розповів про особливості спецтрибуналу для Росії щодо злочину агресії

За його словами, “право, яке не карає, — не захищає. Угода, яку не виконують, — це фікція. Ми бачили це на прикладі Будапештського меморандуму”. 

“Якщо міжнародне право не знайде сили карати порушників, ми всі залишимось беззахисними. Бо безкарність — це паливо для наступної війни”, – заявив Лубінець.

Як повідомлялось, 12 травня у столиці Естонії Таллінні розпочала роботу 16-та Конференція Леннарта Мері – щорічна подія, де обговорюють питання міжнародної безпеки. Конференція названа на честь міністра закордонних справ (1990–1992 рр.) та президента Естонії (1992–2001 рр.).

Фото: Телеграм / Дмитро Лубінець

   
Новини з передової

Залишити відповідь