Обстріли росіянами українських військових об’єктів завдали збитків екології на ₴367 мільярдів – Міноборони

07.05.2025 23:50

Укрінформ

Збитки, завдані екології обстрілами армією Російської Федерації українських військових об’єктів, станом на перший квартал 2025 року оцінюють приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд доларів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.

«Екологічними наслідками російської агресії є забруднення земель мільйонами тонн будівельного сміття, уламками бетону, скла, азбесту, нафтопродуктами, важкими металами та вибухонебезпечними предметами, а також пожежами знищено тисячі гектарів лісів», – зазначив начальник управління екологічної безпеки Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки полковник Юрій Ситник під час круглого столу «Екологічна безпека і наслідки війни: виклики, загрози та шляхи подолання».

Ситник зауважив, що ці дані лише частково відображають обсяг екологічних втрат, оскільки повна оцінка збитків вимагає тривалих наукових досліджень і постійного моніторингу.

«Сили оборони України щодня захищають нашу державу, людей, інфраструктуру та, зокрема природне середовище, яке зазнає значного руйнування. Екологічні наслідки війни не менш загрозливі, ніж гуманітарні чи економічні — вони вже зараз змінюють ландшафти, забруднюють ґрунти, водне середовище, атмосферне повітря та матимуть довгостроковий вплив на здоров’я населення та стійкість екосистем», — підкреслив Ситник.

За його словами, протягом 2023-2025 років Головне управління протимінної діяльності в рамках проєктів, спрямованих на реабілітацію довкілля, налагодило співпрацю з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE), Програмою ООН з розвитку (UNDP), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), Програмою ООН з охорони довкілля (UNEP).

Читайте також: На окупованому Донбасі загарбники зливають шахтні води і нечистоти у водойми – Центр нацспротиву

Серед подальших кроків з подолання наслідків агресії РФ Ситник назвав створення Міжнародного науково-технологічного центру екологічних досліджень та ліквідації наслідків війни.

Як повідомляв Укрінформ, понад мільярд гривень збитків природі нарахували екологи від вибуху у Сумах 24 березня.

Фото ДСНС, ілюстративне

   
Новини з передової

Залишити відповідь