Застосунок уже працює у понад 400 школах України.

У Чернівцях 1 травня відбувся другий обласний форум цифрової трансформації в освіті. На заході презентували перший державний освітній застосунок «Мрія». Учасники обговорили стан переходу шкіл області на електронний документообіг, зокрема використання електронних журналів та щоденників.

За словами директорки Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксани Сакрієр, у регіоні вже 287 закладів загальної середньої освіти працюють з електронними системами (серед них також є «Мрія»), однак 52 школи ще користуються паперовою формою.

«Ми аналізуємо, чому деякі заклади не перейшли на цифровий формат і що потрібно зробити для повного охоплення. Наша мета — досягти стовідсоткового використання електронних журналів і щоденників уже з наступного навчального року», — зазначила Сакрієр.

Розробники «Мрії» презентували функціонал платформи. За словами представника Мінцифри Максима Ілюхіна, застосунок уже працює у понад 400 школах.

«На відміну від комерційних рішень, “Мрія” — це державний безкоштовний продукт. Він включає вебплатформу для адміністрацій і вчителів та мобільний застосунок для вчителів, учнів і батьків. Також у межах проєкту впровадили цифровий документ — Mriia ID, який з 1 вересня стане ще й основою освітньої гейміфікації: учні отримуватимуть бали за досягнення, а згодом зможуть обмінювати їх на реальні переваги — навчальні курси, доступи до платформ, квитки», — пояснив Ілюхін.

Платформа дозволяє створювати розклад, вести електронний журнал, виставляти оцінки, відмічати відвідуваність, задавати домашні завдання. Учні та батьки отримують доступ до оцінок, завдань і розкладу через мобільний додаток.

Своїм практичним досвідом впровадження екосистеми «Мрія» у ліцеях поділились вчителі.

Вчителька інформатики Рідківського ліцею Ганна Куриш розповіла, що їхній ліцей приєднався до Мрії близько двох років тому. До цього заклад користувався платформою Eddi, але попри ризики, команда школи вирішила перейти в нову екосистему навіть посеред навчального року.

«Ми подали заявку, і вже за два тижні повністю перейшли на Мрію. Всі календарні плани були завантажені, усі користувачі — підключені. Наразі ми використовуємо Мрію для електронних журналів і щоденників. Проблем із технічної сторони поки що не виникало. Якщо й з’являлися питання, служба підтримки реагувала дуже швидко, і я щиро вдячна за це», — підкреслила Ганна Куриш.

Заступник директора Чернівецького ліцею №14 Анатолій Смильницький та фахівець із цифровізації освіти, поділився досвідом переходу з платформи «Нові знання» на «Мрію».

Він зауважив, що перехід з однієї цифрової системи на іншу — це не те саме, що заміна паперових журналів, оскільки кожна система має свої особливості, і звикання до нової технології потребує часу.

«Певного негативу в роботі з Мрією немає. Хоча спочатку було незручно користуватися одночасно ним і іншими платформами, Мрія поєднала ці речі. Ви приймаєте дитину — одразу додаєте її в систему, і всі дані синхронізуються логічно й якісно. Інтерфейс схожий, але щось не те. Проте це лише питання часу — до всього можна звикнути. І ми звикнемо до Мрії, бо в неї є потенціал». 

Під час дискусії представник Мінцифри Максим Ілюхіна нагадав, що «Мрія» працює на базі ICOM 2.0 і стала ініціатором уніфікованого формату обміну даними між різними освітніми інформаційними системами (ОІС).

«Цей стандарт забезпечує повну сумісність — незалежно від того, якою саме ОІС користується школа. Ми вже інтегровані з п’ятьма великими системами і відкриті до подальшої співпраці. Школи можуть і надалі використовувати улюблену платформу, а діти, вчителі та батьки — користуватися мобільним застосунком «Мрія» з усіма необхідними даними».

Фото Ігоря Константинюка

Західна Україна

Інформує: Shpalta.media

Залишити відповідь