Сезон активності кліщів триватиме до кінця осені – пік припаде на травень-червень і вересень-жовтень.
В Україні почався «сезон кліщів». Як захиститися від укусів і що робити, якщо кліщ таки вкусив.
Про це пише Віледж Україна.
Сезон активності кліщів триватиме до кінця осені – пік припаде на травень-червень і вересень-жовтень. «Зловити» кліща можна у лісі, міському парку чи газоні або у власному подвір’ї. Кліщі не стрибають на людину з дерева, однак можуть залізти на її тіло, доки людина відпочиває.
Як знизити ризик укусу кліща
—утримуватися від прогулянок лісом. У МОЗ також нагадують про мінну небезпеку;
— під час прогулянок варто ходити ближче до центру стежок і не заходити в траву;
— одягати безпечний одяг: він має бути світлим і щільно прилягати до тіла, бажано з довгими рукавами й штанинами. «Знехтуйте стилем і заправте штани у шкарпетки», – порадили в міністерстві;
— не сидіти й не лежати на траві;
— використовувати репеленти, які відлякують комах;
— що дві години варто оглядати себе й своїх близьких.
Що робити після повернення додому з прогулянки
У МОЗ радять ретельно оглянути себе й близьких: починати огляд варто знизу й поступово підійматися вгору. Варто приділити особливу увагу волоссю і шкірі голови, вухам, грудям (особливо по лініях бюстгальтерів), животу, пах, підколінні впадини й лінію шкарпеток.
Варто також прийняти душ – це допоможе змити кліщів, які ще не встигли присмоктатися до тіла. Сам одяг треба ретельно почистити й випрати.
Що робити, якщо кліщ все ж укусив
Кліща треба якомога швидше витягнути. Заливати його спиртом, олією або іншими речовинами, які нібито «легше витягнуть» кліща, категорично заборонено.
Витягнути кліща можна спеціальним пінцетом або ж варто звернутися за допомогою до лікаря. Після видання місце укусу треба обробити антисептиком і ретельно вимити руки.
За своїм станом треба спостерігати ще кілька тижнів: якщо в людини підвищується температура або з’являться почервоніння на шкірі, треба обов’язково звернутися до лікаря.
Сходити на огляд також варто, якщо кліщ пробув на тілі понад 36 людини.
Кліщі можуть переносити понад сто різних хвороб, серед яких кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма. Найпоширенішою хворобою, яку переносять кліщі, вважають бореліоз. Запізнє діагностування хвороби може призвести до ураження нервової системи, опорно-рухового апарату та серця.
Західна Україна
Інформує: Shpalta.media