Парк гелікоптерів ГУР МО України поповнив унікальний борт для медевакуації – Буданов
Фото
16.04.2025 17:31
Укрінформ
В авіаційному парку Головного управління розвідки Міноборони України з’явився ще один гелікоптер для медичної евакуації – Sikorsky S-76A. Це перша модель такого зразка і комплектації в Україні.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, це стало можливим завдяки спільній ініціативі канадської вертолітної авіакомпанії Helijet International, громадської організації Maple Hope Foundation і Світового конґресу українців (СКУ).
Начальник ГУР МОУ Кирило Буданов, вітаючи організаторів проєкту, подякував їм за участь. «Це рятуватиме життя наших співробітників, бійців Сил безпеки та оборони України, цивільних людей. Дякую всім, хто долучається до нашої боротьби. Давайте і надалі це продовжувати, роботи ще багато!» – сказав він.
Для допомоги у транспортуванні борту фонд Maple Hope та СКУ запустили національну онлайн-кампанію краудфандингу, що дала змогу українцям по всій Канаді приєднатися до місії з доставки цього гелікоптера. Завдяки спільним зусиллям цих організацій, а також залученню до реалізації цієї програми пересічних представників української діаспори за рекордно короткий термін (три тижні) було зібрано понад 100 тис. дол. лише на логістику та доставку унікального літального апарата в Україну.
За інформацією представника авіаційного підрозділу ГУР вертоліт, укомплектований усім необхідним медичним обладнанням, уже найближчими днями заступить на бойове чергування.
У день передачі гвинтокрила українським військовим до столиці України прибув президент та головний виконавчий директор Helijet Денні Сітнам. Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року компанія Helijet надавала всебічну допомогу, зокрема сприяючи організації відправлення медичних запасів, які координував фонд Maple Hope, зі свого ангара в Ричмонді.
Варто зазначити, що Сітнам і його родина у квітні 2022-го відчинили двері свого дому для родини з трьох осіб, змушеної полишити Україну, доки вона не знайшла житло у Ванкувері. «Ми стали близькими друзями з цією сім’єю», – пригадує президент компанії. «Підтримка їх стала початком нашого зобов’язання допомагати фонду Maple Hope, адже боротьба України з Росією триває. Нині із честю та приємністю передаємо чергову допомогу. Якщо цей вертоліт врятує бодай одне життя – ми зробимо добре!» – додав він.
Зі свого боку, Світлана Комінко, співзасновниця та виконавча директорка громадської організації Maple Hope Foundation, яка також була на цьому заході, відзначила символічність передачі в такий складний для України час гвинтокрила, що носить ім’я видатного авіаконструктора українського походження Ігоря Сікорського, який ще далекого 1918 року емігрував до США. «Сьогодні його винаходи неабияк стануть у пригоді, вони рятуватимуть життя українців, цивільних людей та бійців з фронту», – зауважила вона.
Голова місії СКУ в Україні Андрій Шевченко зауважив, що Світовий конґрес українців і надалі підтримуватиме такі ініціативи. «Тисячі сердець від Канади до Австралії битимуться частіше від того, що ми робимо добру справу. Коли українці і друзі українців працюють разом – немає чуда, яке б ми не могли здійснити, немає техніки чи зброї, яку б ми не змогли знайти для нашої Перемоги», – підкреслив дипломат.
Коментуючи нове надходження, пілот авіаційного підрозділу ГУР МОУ з позивним «Маестро», якому вже довелося бути за штурвалом нового борту, повідомив, що цей гелікоптер Sikorsky S-76A у своїй версії має все необхідне обладнання для медичної евакуації, зокрема для належного підтримування хворого до трьох годин польоту. За словами військового, в Україні це перша модель такого зразка та комплектації. «Вона розширить парк санітарної авіації та посилить новостворений на базі ГУР спецпідрозділ, який не має аналогів у світі», – зазначив він.
Зі свого боку, начальник медичного управління ГУР МО України Олег Щепінський уточнив, що цей вертоліт – не перший у відомстві. Екіпажі чудово здійснюють керування цими машинами. «Цей борт підвищить наші евакуаційні спроможності, дозволить врятувати якомога більше життів, адже часто на рахунку кожна година, хвилина, секунда. Його перевага – у розмірі та маневреності. Він більш адаптивний щодо використання медичного обладнання. Також, послуговуючись новими можливостями цієї моделі, ми зможемо працювати вночі при виконанні стратегічної медевакуації. Найголовнішим для нас у цій роботі є мотивація бійця. Кожен український захисник має отримати впевненість у тому, що в разі необхідності він отримає вчасну допомогу», – підкреслив офіцер.
Варто зазначити, що ініціатива Світового конґресу українців «Unite with Ukraine», заснована 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії, стала однією з найбільш впливових глобальних кампаній на підтримку українських військових. На сьогодні ініціатива зібрала понад 61 млн дол. США від донорів із понад 70 країн світу, що дало змогу закупити та передати необхідне військове та медичне обладнання, тактичні засоби, броньовані автомобілі, FPV-дрони, безпілотні комплекси та інші життєво важливі інструменти для оборони України.
Як повідомляв Укрінформ, ініціатива Світового конгресу українців (СКУ) «Unite with Ukraine» у співпраці з Saint Javelin передала для десяти підрозділів Сил оборони України 750 FPV-дронів загальною вартістю понад 345 тис. дол.
Фото: Олександр Клименко
Новини з передової