Росія може імітувати успіхи на фронті до 9 травня – австрійський експерт

Ексклюзив

14.04.2025 16:06

Укрінформ

До 9 травня з метою створення враження успіхів на фронті Росія може спробувати просунутися південно-західніше Покровська в напрямку Дніпропетровської області, до адміністративної межі якої від окупованих росіянами районів лишилося кілька кілометрів.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив керівник Інституту підготовки офіцерів Терезіанської військової академії полковник збройних сил Австрії Маркус Райснер.

"На даний момент я дивлюся на розвиток ситуації на фронті трохи з прицілом на 9 травня, "День перемоги", коли Росія традиційно хоче продемонструвати якісь "досягнення". Я вважаю, що сам Покровськ зараз розглядається як трохи другорядний напрямок. Зараз відбувається перегрупування військ, які звільнились на Курському напрямку, також з урахуванням українських дій на Бєлгородському напрямку. Ймовірно, РФ намагатиметься просунутися у напрямку західніше Покровська, адже там лише близько 4 км до межі з Дніпропетровською областю. Для пересічного громадянина, зокрема й росіянина, реальна картина фронту незрозуміла, але якщо він прочитає в газеті, що російські війська вже стоять у Дніпропетровській області, це матиме інформаційний вплив", – зазначив есперт.

На його переконання, домінування в інформаційному просторі є одним з ключових аспектів при веденні бойових дій.

Читайте також: Розвідка Британії підрахувала кількість втрат РФ у живій силі за 2025 рік

За оцінкою австрійського військового експерта, Росія утримує стратегічну ініціативу на фронті, намагаючись тиснути на Сили оборони України на різних ділянках широкого фронту та змушуючи їх реагувати у тих чи інших місцях. Водночас він відзначив спроби України повернути собі ініціативу, як, наприклад, у випадку з контрнаступальною операцією у Курській області. Український наступ на Курщину змусив росіян перекидати туди свої елітні військові частини, у т.ч. безпілотні підрозділи, що "спричинило зниження інтенсивності наступу РФ на Донбасі", зазначив Райснер.

Відзначаючи рішучість та стійкість Сил оборони України, які на початку повномасштабного вторгнення зупинили просування РФ завдяки власним ресурсам, включно з великою кількістю бронетехніки ще радянського виробництва, експерт вказав на те, що ситуація на фронті залишається дуже складною. Значною мірою це пов’язано з тим, що західна військова допомога виявилася, за його словами, "запізнілою, фрагментарною та нерідко політично обмеженою".

Читайте також: Війська РФ значно посилили вогневу активність на південному напрямку – Волошин

На тлі цієї розпорошеної та повільної підтримки України з боку Європи, експерт відзначив ресурсну перевагу РФ, яка змогла стабілізувати та наростити військове виробництво, у тому числі завдяки підтримці своїх союзників. Він вказав на те, що "Росія веде війну не самостійно": КНДР поставила мільйони артилерійських снарядів, Іран забезпечив Москву не лише тисячами дронів, а й технологіями, а Китай та Індія фактично фінансують війну РФ, закуповуючи ресурси на вигідних для себе умовах.

"Північна Корея, країна, якою, як ми вважаємо, править божевільний, вже двічі поспіль, минулого і позаминулого року, поставила по 3 мільйони артилерійських снарядів. Росіяни виробили від 2,5 до 3 млн артилерійських снарядів за той самий період, що в сумі становить 12 млн артилерійських снарядів. Що ми зробили за цей час? Ми поставили українцям 1,6 мільйона минулого року і 1,3 мільйона позаминулого року", – порівняв австрійський полковник допомогу снарядами Україні та Росії з боку їхніх союзників.

За його словами, хоча технічно й економічно Європа здатна на більше, головним бар’єром залишається не індустріальна спроможність, а політична воля, публічне сприйняття й готовність виділяти значні кошти.

Як повідомляв Укрінформ, на фронті минулої доби, 13 квітня, були зафіксовані 158 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками.

Відповідно до карти Deep State, захоплені росіянами позиції південно-західніше Покровська, штурм якого Силам оборони України вдалося зірвати попри багатомісячні зусилля окупантів, розташовані орієнтовно за 5 кілометрів від адміністративної межі Дніпропетровської області.

   
Новини з передової

Залишити відповідь