Міноборони і НАЗК представили план розвитку тилових закупівель на 2025 рік
Фото
08.04.2025 11:36
Укрінформ
Міністерство оборони України і Національне агентство з питань запобігання корупції представили план розвитку тилових закупівель на 2025 рік.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.
Міністерство оборони продовжує вдосконалювати оборонні закупівлі, і одним із ключових напрямків у цій сфері є впровадження антикорупційних запобіжників. Зокрема завдяки цифровізації зросли економія коштів і конкуренція серед постачальників, заявив директор Департаменту політики закупівель Гліб Канєвський, презентуючи план імплементації рекомендацій НАЗК щодо мінімізації корупційних ризиків під час здійснення тилових закупівель для Збройних сил України.
"Впровадження антикорупційних запобіжників є одним із ключових векторів трансформації оборонних закупівель. Ми робимо цей процес максимально прозорим, ефективним і підзвітним завдяки цифровим рішенням. Зокрема запроваджена минулого року система DOT-Chain усунула людський фактор з процесу оплати послуг харчування. Інший новий інструмент – вебпортал "Партнер МОУ" оцифровує взаємодію з виробниками у питаннях розробки нових технічних специфікацій для зразків тилового забезпечення, розширюючи конкуренцію серед постачальників", – зазначив Канєвський.
Він звернув увагу на те, що у 2024 році закупівельна агенція Міноборони ДОТ заощадила понад 16,3 млрд грн.
"Це результат ефективного використання коштів і кращої організації закупівель. Вивільнені ресурси були направлені на додаткові потреби ЗСУ", – додав Канєвський.
Міноборони спільно з НАЗК працює над посиленням прозорості та ефективності закупівель у сфері оборони. В основі заходів – висновки дослідження НАЗК "Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для Збройних сил України", а також рекомендації, надані в рамках Стратегічного огляду системи оборонних закупівель України, зазначили в оборонному відомстві і додали, що Міноборони і надалі впроваджуватиме найкращі практики та рекомендації для забезпечення ефективного й прозорого використання оборонного бюджету України.
Читайте також: Зброя і тилове майно: за рік Міноборони уклало контракти більш як на ₴370 мільярдів
Як повідомляв Укрінформ, компанії оборонно-промислового комплексу України у січні – березні 2025 року отримали 463 млн грн пільгових кредитів.
Фото: Міноборони
Новини з передової