Очищення звільнених територій та допомога на фронті: як допомагає Україні Коаліція розмінування
04.04.2025 20:37
Укрінформ
Коаліція спроможностей з розмінування України з лютого 2024 року підготувала 4 тисячі фахівців за стандартами НАТО.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.
У лютому 2024 року Україна разом з державами-партнерами підписала Протокол про наміри щодо створення Коаліції з розмінування, що дало початок її роботі.
Забруднення земель України вибухонебезпечними предметами і залишками війни є однією з найбільших загроз для цивільного населення.
Водночас на лінії бойового зіткнення є гостра потреба в техніці для розчищення загороджувального мінування ворога та здійснення власних мінувань.
Для вирішення цих проблем у лютому 2024 року в межах роботи Контактної групи з питань оборони України була створена Коаліція спроможностей з розмінування України, що стала однією з восьми коаліцій спроможностей.
Литва та Ісландія стали державами-лідерами, які очолюють та координують роботу коаліції.
Коаліція з розмінування за кількістю учасників є найбільшою серед коаліцій спроможностей, до неї входять 22 держави.
Крім Литви та Ісландії до коаліції долучилися Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Молдова, Німеччина, Польща, Словаччина, Угорщина, Франція, Фінляндія, Хорватія, Чехія, Швеція та Японія. Їх робота передбачає передачу Україні необхідної техніки й обладнання, а також підготовку українських фахівців.
Читайте також: В Україні планують створити екосистему полігонів – тестуватимуть новітні технології розмінування
Напрямами діяльності є гуманітарне та бойове розмінування, а основною метою створення є залучення міжнародної підтримки у цих напрямках.
Коаліція встановила централізований механізм збору коштів та здійснення закупівель литовською стороною як державою-лідером, зусиллями власного Центрального агентства з управління проєктами (CPMA).
Загалом у межах коаліції зібрані понад 50 млн євро внесків партнерів, а також передані інженерним підрозділам Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту понад 200 одиниць спеціалізованої автомобільної техніки, 100 комплексів для пророблення мінно-вибухових загороджень, 41 броньована машина, 330 міношукачів, 154 антидронових рушниць та інше майно та обладнання.
Крім того, організована та здійснена підготовка понад 4 тисяч українських фахівців з розмінування за стандартами НАТО та IMAS у центрах підготовки країн-партнерів із подальшим продовженням такої підготовки.
Загалом у межах роботи контактної групи з питань допомоги Україні утворені вісім коаліцій спроможностей, зокрема коаліція Повітряних сил, коаліція інтегрованої ППО та ПРО, коаліція морських спроможностей, коаліція дронів, ІТ-коаліція, коаліція артилерії, коаліція бронетанкової техніки та маневреності та коаліція розмінування.
Читайте також: Найбільш потенційно небезпечними щодо мін є три райони Київщини – ДСНС
9 січня 2025 року під час засідання Групи лідерів коаліцій спроможностей в межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») керівники оборонних відомств 14 держав-лідерів та України узгодили дорожні карти розвитку спроможностей усіх коаліцій.
Як повідомляв Укрінформ, Швеція виділяє понад 7 млн євро для коаліцій дронів і розмінування для України.
Фото: Міноборони
Новини з передової