Битва за Україну. День тисяча дев’яносто сьомий

24.02.2025 20:13

Укрінформ

Сьогодні – третя річниця з початку Великої війни. Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо річниці російської війни

Ми зібрали для вас інформацію про тисяча дев’яносто сьомий день Великої війни: чим жили Україна та українці 24 лютого 2025 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Сьогодні третя річниця повномасштабного вторгнення Росії в Україну 

У Києві відбувся саміт «Підтримуй Україну» за участю лідерів ЄС і держав-партнерів – Офіс Президента. На саміт прибули лідери країн Балтії, Європи та Канади, генеральний секретар ОБСЕ, міністр із європейських справ Французької Республіки, а також президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Антоніу Кошта.

Основні тези саміту:

Президент Володимир Зеленський назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав Європу до рішучих заходів та солідарності з Україною задля встановлення безпеки на європейському континенті

– Україна у березні отримає від Євросоюзу €3,5 мільярда – Урсула фон дер Ляєн

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про допомогу Україні

– Іспанія виділить цього року Україні пакет військової допомоги на 1 мільярд євро – Педро Санчес, прем'єр-міністр Іспанії

Президент Литви Гітанас Науседа запропонував прийняти Україну до Європейського Союзу до 1 січня 2030 року

Спільна пресконференція Президента Володимира Зеленського та високих іноземних гостей

– Наразі зарано говорити про потенційне зняття санкцій із Росії – Урсула фон дер Ляєн

– Якщо впаде Україна – РФ може «виявитися присутньою» на території інших країн колишнього СРСР – Зеленський

Володимир Зеленський висловив сподівання, що США продовжать підтримку на зразок інших країн

– Потрібно збільшувати темпи та обсяги виготовлення зброї – Зеленський

Зеленський повідомив про розмову з Трампом під час онлайн-засідання G7

– Погодимося лише на такі гарантії безпеки, які не порушують інтереси українців та європейців – Зеленський

***

Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо річниці російської війни – Укрінформ. За проголосували – 93 країни, проти – 18, утрималися – 65. Генасамблея ухвалила й американську резолюцію щодо річниці війни з європейськими поправками. За прийняття документа проголосували 89 країн, проти 8, водночас утрималися 69, зокрема й самі Сполучені Штати – Укрінформ.

Україна в Генасамблеї ООН: Агресія має бути засуджена, а не винагороджена – Мар’яна Беца, заступниця міністра закордонних справ.

США на Генеральній ассамблеї ООН не підтримали резолюцію України щодо війни та закликали проголосувати за американський проєкт із закликом до негайного припинення війни – Дороті Ші, заступниця постпреда США при ООН. США виступили проти поправки Росії до американської резолюції щодо війни в України.

***

Угода зі США про корисні копалини вже на фінальній стадії – Ольга Стефанішина, віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції.

ЦИТАТИ

Вселенський Патріарх Варфоломій: «Сьогодні Україна знову бореться не лише за свою територіальну цілісність, а й за своє існування. Жодна сила не може знищити дух народу, який не хоче бути зламаним… Суверенітет України не підлягає дискусіям, і його не можна обговорити під виглядом дипломатії».

Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії: «24 лютого 2022 року – день, який назавжди залишиться днем безчестя… Відбулося вторгнення у мирну державу, без жодних причин, за винятком імперської манії Путіна. Але ми віримо у вільну та суверенну Україну на її шляху до Європейського Союзу».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА 

На фронті від початку доби – 69 зіткнень, 20 з них – на Покровському напрямку – Генштаб (станом на 16:00).

У Рязанській області РФ після нальоту дронів у ніч проти 24 лютого сталася пожежа на Рязанському нафтопереробному заводі – Настоящее Время. Потужність переробки заводу – 17,1 млн т нафти на рік, що робить його одним із п'яти найбільших НПЗ РФ. У Генштабі ЗСУ підтвердили ураження Рязанського НПЗ, відомо про щонайменше 5 вибухів. ЗСУ також уразили нафтобазу – зафіксовано пожежу в районі ФДКУ комбінат «8 марта» у Тульській області РФ.

В тимчасово захопленому місті Приморськ на Запоріжжі ФСБ влаштувала колаборанту Роману Подсудевському вибух у кабінеті – ГУР.

Сили оборони України збили 113 російських безпілотників зі 185, ще 71 БПЛА локаційно втрачений – Повітряні сили.

Наслідки атаки

– У Броварському районі на Київщині уламки дрона влучили у недобудовану багатоповерхівку, постраждав охоронець

– У передмісті Одеси пошкоджено припортову інфраструктуру і приватний будинок

НАСЛІДКИ ВІЙНИ

Втрати. Воєнні злочини

Загарбники вночі обстріляли Херсон, одна людина загинула, зруйновані будинки – ДСНС.

Росіяни обстріляли прикордоння Сумщини, одна людина загинула та п'ятеро дістали поранення – прокуратура Сумської області.

Росіяни вдарили КАБом по селу Цупівка на Харківщині, четверо людей поранено – В'ячеслав Задоренко, начальник Дергачівської МВА.

Поліція за три роки повномасштабного вторгнення зафіксувала понад 140 тисяч фактів злочинів РФ проти українців – Іван Вигівський, глава Національної поліції.

У Києві за три роки повномасштабної війни загинули 210 цивільних, серед них – 11 дітей – Віталій Кличко, київський міський голова.

На фронті загинув актор Олексій Самойленко – Укрінформ. Вічна слава Герою…

Суспільство

Україна повернула 1 223 дитини з майже 20 000 дітей, що були депортовані або незаконно переміщені Росією – Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики.

НОВИНИ: УКРАЇНА

Президент Володимир Зеленський

– привітав лідера ХДС/ХСС Фрідріха Мерца з перемогою на виборах до Бундестагу

– разом з дружиною Оленою Зеленською та лідерами ЄС і країн-партнерів вшанував пам'ять полеглих у війні

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади, президент Євроради Антоніу Кошта та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Також до Києва прибув експрем'єр-міністр Борис Джонсон – Укрінформ.

Рада у присутності єврокомісарів провалила голосування постанови про підтримку демократії в Україні – Укрінформ. Для ухвалення постанови у Верховній Раді не вистачило голосів.

У Києві до третіх роковин повномасштабного вторгнення РФ відкрили першу частину Меморіалу українським розвідникам – ГУР Міноборони України.

Суд відклав до 10 березня розгляд апеляції на арешт генерала Галушкіна – Укрінформ.

***

Фонд держмайна за три роки спрямував до держбюджету майже ₴17 мільярдів – пресслужба ФДМУ.

Нацбанк до третьої річниці повномасштабної війни випустив пам'ятну монету «Тримаймо стрій!» – НБУ.

Єврокомісія допоможе Україні у фінансуванні закупівель газу – Міненерго.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

Австралія оголосила найбільший за три роки пакет санкцій проти Росії – Ентоні Албанезе, прем’єр-міністр країни.

Данія, Норвегія і Швеція надають пакети допомоги Україні – Barron`s. Також Фінляндія надає €4,5 мільйона для підтримки України – сайт МЗС Фінляндії.

Євросоюз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Росії, під дію якого підпадають тіньовий флот, банки і пропаганда країни-агресорки – Укрінформ.

Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти Росії з початку війни – пресреліз уряду Великої Британії. До санкційного списку додано 107 фізичних і юридичних осіб. Також під обмеження потрапили міністр оборони Північної Кореї Но Кван Чоль та інші північнокорейські генерали й високопосадовці.

***

Засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ:

– Рада міністрів ЄС розглядає нову оборонну ініціативу для України – Кая Каллас, висока представниця ЄС

– У санкційній політиці настав час переходити від заморожування до конфіскації – Андрій Сибіга

– Україну треба посилити так, щоб на переговорах вона могла сказати «ні» поганій угоді – Марія Мальмер Стенергард

США погрожують не підтримати заяву G7 до річниці великої війни в Україні – Bloomberg. США виступили проти формулювань у заяві, які засуджують Росію. Вашингтон також не погодився із закликом до посилення енергетичних санкцій, щоб змусити Москву вести переговори про тривалий мир.

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер та президент Франції Еммануель Макрон домовилися виступити з об’єднаним посланням щодо України під час зустрічі цього тижня з президентом США Дональдом Трампом і відмовити його від двосторонніх переговорів з РФ – The Times.

Президент Польщі Анджей Дуда висловив жаль з приводу того, що уряд Польщі відмовився проводити саміти ЄС-Україна та ЄС-США під час Польського головування – Укрінформ.

Адміністрація Трампа оголосила про звільнення 1600 співробітників USAID – АР.

Лідер ХДС Фрідріх Мерц підтвердив плани сформувати уряд із соціал-демократами ще до Великодня – Укрінформ. Фрідріх Мерц заявив, що для досягнення справедливого миру Україна повинна бути частиною мирних переговорів – соцмережа Х Мерца.

В Азербайджані закрили представництва BBC та російського Sputnik – Trend.az.

Голова КНР Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з Путіним – МЗС КНР. Прохання про дзвінок надійшло від Путіна. Сі привітав «готовність» Росії докласти зусиль для припинення війни.

ЄС призупиняє низку санкцій проти ключових секторів економіки Сирії – пресреліз ЄС.

ВОРОГ

Міністр закордонних справ РФ Лавров після переговорів в Анкарі заявив, що Росія припинить бойові дії в Україні тільки тоді, коли, з точки зору Кремля, переговори щодо припинення війни «дадуть твердий, стійкий результат», який влаштує Росію – росЗМІ.

Заступник міністра закордонних справ Росії Рябков заявив, що Росія прагне довгострокової мирної угоди щодо України, яка спрямована на усунення «першопричин конфлікту», а не швидкого припинення вогню за підтримки США з подальшим швидким відновленням бойових дій – росЗМІ.

Підготувала Тетяна Тиндик, Київ

   
Новини з передової

Залишити відповідь