День тренера в Україні (неофіційний)
Кожен знає про День вчителя, але про існування Дня тренера мало хто здогадується. Щорічно 30 жовтня в Україні відзначається неофіційний День тренера, а з 2021 року Україна також має офіційне свято тренерів, яке відзначається 19 липня. Важливо не оминати ці дати стороною, бо тренер – такий самий педагог для спортсменів, як вчитель для школярів, викладач для студентів тощо. Тішить, що в нашій країні День тренера активно святкується людьми, пов’язаними зі спортом.
Хоча День тренера не входить до списку святкових та пам’ятних дат України, все одно це свято неофіційно існує понад 20 років.
Вперше ідея спортивного свята виникла в 1999 році у представників Федерації спортивної та художньої гімнастики України, які наголосили на необхідності відведення спеціального дня у році для тренерів. Спортивний світ підтримав ідею свята, яке надає атлетам можливість сказати «дякую» людині за роботу та підтримку.
Свято відзначається по всій країні, в спортивних установах і організаціях, федераціях різних видів спорту. Традиційно у цей день спортсмени вшановують своїх наставників, вітаючи їх. Однак для тренера завжди найкращою нагородою залишаться успіхи та досягнення його вихованців. Їх перемоги – це також перемоги тренерів.
Вітання в цей день приймають не лише тренери професійного спорту, але й тренери дитячих або юнацьких спортивних шкіл, клубів та секцій, а також фітнес-тренери та інструктори. На святкові заходи, приурочені до цього Дня, часто запрошуються ветерани спорту, заслужені тренери і спортсмени.
На честь свята організовуються виступи спортсменів, а також спортивні змагання, де нерідко відбувається нагородження дипломами й почесними грамотами, присвоєння спортивних звань. Крім того, в дитячих спортивних школах на честь Дня тренера часто проводяться концерти й виступи юних вихованців.
Як правило, по телебаченню йдуть різні передачі та репортажі про видатних українських представників тренерської професії.
Тренер – неймовірно важлива людина для кожного спортсмена. Його здатність навчити, знайти персональний підхід, зуміти підтримати у важкі хвилини, десь допомогти побороти лінь, втому, перейти бар’єр, який стоїть на шляху до спортивних перемог завжди високо цінувалися як спортсменами-любителями, так і професіоналами. Образ цієї людини завжди знаходиться поряд під час тренувань, зберігається в пам’яті людей на все життя. Тренер є мотиватором, який вірить у спортсмена та вміє вчасно підбадьорити.
У наш час гіподинамії треба приділяти увагу спортивним вправам, а тренер допоможе зробити це правильно, бо фізичні навантаження можуть принести як користь, так і шкоду організму. Якщо ж ви професійний спортсмен, в такому разі тренер для вас стане рідною та необхідною людиною, котра часом знає вас краще, ніж ви самі.
Обираючи спортивного тренера дитині, пам’ятайте: ця людина стане для вашого чада авторитетом номер один, складе особистий режим тренувань та сну, визначить меню харчування, а також буде піклуватись про дотримання всіх рекомендацій.
Всесвітньо відомі українські тренери – Валерій Лобановський, Андрій Шевченко, Євген Кучеревський (футбол), Наталя Медведєва (теніс), Ірина Дерюгіна (гімнастика), Ніна Кожух (плавання), Ігор Турчин (гандбол) та інші.
Закликаємо пам’ятати про День тренера, шанувати та вітати представників цієї важливої професії. Кожен спортсмен досягнув певних висот завдячуючи безперервній та важкій роботі, вірі та підтримці свого тренера.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні