СБУ – про підрив Керченського мосту в 2022 році: Використали 21 тонну вибухівки у тротиловому еквіваленті

08.10.2024 13:45

Укрінформ

Спецоперації СБУ з ураження Керченського мосту, які відбулися у жовтні 2022 та липні 2023 рр., були унікальними за своїм задумом. Зокрема, для підриву мосту в жовтні 2022 року знадобилося 21 тонна вибухівки у тротиловому еквіваленті.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі розповів речник СБУ Артем Дехтяренко.

«Підірвати Кримський міст в жовтні 2022 року вдалося за допомогою вантажівки з вибухівкою. Вибухівка була закамуфльована під рулони із плівкою. Вага її сягала 21 тонну у тротиловому еквіваленті. І для вибуху була використана досить складна, потрійна і взаємодублююча система детонації. Варто звернути увагу, що після кожної спецоперації ворог посилює безпекові заходи. Зокрема, наразі, особливо після другого удару СБУ, на Кримському мосту додатково встановлені системи ППО, а також бонові споруди у морі, щоб захистити міст від морських дронів. Але служба безпеки не стоїть на місці, технології змінюються, ми постійно вдосконалюємо свої розробки і шукаємо кращі рішення», – розповів Дехтяренко.

Він додав, що обидва підриви Кримського мосту, які здійснила Служба безпеки, без перебільшення змінили хід війни. Адже спецоперація довела, що російська військова міць і нібито найбільш «захищений» Кримський міст – це міф.

«Ми не просто перерізали ворогу логістичний коридор для постачання зброї на фронт, ми також зруйнували міф про надзвичайну захищеність цього об'єкту. І окремо хочу підкреслити, що Кримський міст, по якому до ударів СБУ рашисти перевозили війська і бойову техніку на південний фронт України, це абсолютно законна ціль для нашої держави», – зауважив речник.

Він також запевнив, що Керченський міст приречений, і після перемоги України Чорне море стане популярним місцем для дайвінгу.

Читайте також: Керченський міст має припинити своє існування – Кориневич в Гаазі

Дехтяренко також розповів, що голова СБУ Василь Малюк, який особисто розробляв і керував операцією, разом із іншими учасниками задуму готували все до найменших деталей, і дату удару – 8 жовтня – було обрано не випадково.

«Це був одночасний удар і по об'єкту, який забезпечує військові потреби ворога, і по самолюбству Путіна», – сказав Дехтяренко.

Як повідомляв Укрінформ, 6 жовтня Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич наголосив, що Керченський міст має припинити своє існування, бо це єдиний спосіб відновити свободу судноплавства.

23 вересня у Гаазі розпочалися слухання по суті за позовом України проти РФ про порушення права прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року. Слухання тривали по 5 жовтня.

У травні 2017 року відбулося перше засідання трибуналу за Конвенцією з морського права ООН, в межах якого створено арбітраж для розгляду спору України проти РФ. Меморандум, тобто пакет доказів того, що Росія порушує суверенні права України в Чорному та Азовському морях та в Керченській протоці, було подано до Постійної палати третейського суду в Гаазі 19 лютого 2018 року. Росія подала до Міжнародного трибуналу свої заперечення щодо юрисдикції цієї інституції розглядати позов України проти РФ.

   
Новини з передової

Залишити відповідь