Міжнародний день лікаря
Професія лікаря існує десятки тисяч років — за цей довгий період суть її залишилася незмінною і по-справжньому безцінною, гуманною та милосердною. Важливе значення лікарів як авторитетних спеціалістів добре розуміє кожен, адже багатьом доводилося переживати ситуацію, коли власне життя чи життя близьких людей залежало лише від лікарського професіоналізму. У всі історичні епохи лікарів дуже поважали, не є винятком і наш час. Зараз у світі існує чимало святкових днів, присвячених вшануванню роботи лікарів, і одним з них є Міжнародний день лікаря, який відзначається щороку в перший понеділок жовтня, в багатьох країнах. Ця подія не є офіційною, скоріше за все, популярність цього свята – це результат всенародної вдячності лікарям та потужної сили соцмереж.
Почесна й важлива праця лікарів заслуговує на подяку й визнання щодня, а не лише під час свят офіційних чи неофіційних. Кожна країна має свій національний День лікаря чи медичного працівника, які відзначаються в різні дати.
Ініціаторами встановлення Міжнародного дня лікаря стали “Всесвітня організація охорони здоров’я” та Міжнародна медична гуманітарна організація “Лікарі без кордонів”. Таку інформацію подають більшість медіаресурсів, але ми не знайшли першоджерела.
В минулому столітті на території Франції було знайдено наскельні малюнки первісних людей, які зображують тогочасних цілителів у процесі лікування. Радіовуглецевий аналіз визначив вік цих малюнків — близько 27 тисяч років, і натепер вони є найдавнішим матеріальним свідченням про лікарську діяльність.
Без лікарів у тому чи іншому вигляді не обходилася жодна з відомих нам цивілізацій. Наприклад, у Месопотамії цілителі поділялися на два види — перші лікували травми та хвороби на емпіричному рівні, тобто спираючись на досвід та спостереження, а другі практикували зцілення людей від хвороб, керуючись містичними уявленнями. Цікаво, що стоматологією та акушерством займалися обидва типи лікарів.
Найвідоміший лікар Давнього Єгипту Імхотеп мав прогресивні погляди, бо вважав людські хвороби не карою богів, а природним явищем. В Єгипті лікарями могли бути й жінки — цілителька на ім’я Меріт Птах якийсь час була головним лікарем при дворі фараона. Відомо, що в своїй практиці вона використовувала лікарські рослини та магічні ритуали.
Лікарі в Давній Греції приділяли більше уваги причинно-наслідковому зв’язку, симптомам хвороб та різним методам лікування. Легендарний Гіппократ спершу займався математикою та ботанікою, а згодом захопився дослідженням людського тіла і зрештою заклав фундамент сучасної медицини. Він став автором перших медичних книг — збірка «Corpus Hippocraticum» містить описи симптомів та способів лікування десятків недуг.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні