Які системи ППО отримає Україна: у Міноборони розповіли про результати саміту НАТО

12.07.2024 20:18

Укрінформ

Україна за результатами 75-го саміту НАТО у Вашингтоні отримає п’ять новітніх батарей протиповітряної оборони, зокрема, чотири батареї Patriot та одну батарею Samp/T від США, Німеччини, Румунії, Нідерландів та Італії та десятки тактичних систем протиповітряної оборони.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.

“На 75-му ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні українська делегація на чолі з Президентом Володимиром Зеленським провела низку важливих зустрічей з міжнародними партнерами, досягнувши значних результатів для зміцнення обороноздатності України”, – ідеться у повідомленні.

За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, США, Канада, Норвегія, Іспанія, Велика Британія та інші союзники додатково нададуть десятки тактичних систем протиповітряної оборони: NASAMS, HAWK, IRIS T-SLM, IRIS T-SLS та Gepard.

Загалом, за словами Умєрова, в рамках підписаних двосторонніх договорів на найвищому рівні, Україна отримає як військову, так і фінансову допомогу на сотні мільйонів доларів.

Зокрема, США передадуть Україні новий пакет військової допомоги на 225 мільйонів доларів, що включає систему Patriot та ракети для неї, ракети для NASAMS, артилерійські боєприпаси та протитанкові ракети.

Норвегія надасть запчастини для гелікоптерів Sea King, шість літаків F-16 та 1 млрд норвезьких крон (93 мільйони доларів) для фінансування систем ППО.

Канада надасть новий пакет допомоги на 500 мільйонів канадських доларів (366 мільйонів доларів).

Австралія передасть Україні найбільший пакет військової допомоги з початку повномасштабного вторгнення вартістю 250 мільйонів австралійських доларів (169 мільйонів доларів).

Нідерланди нададуть 300 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для винищувачів F-16.

Як наголосив міністр оборони, Данія профінансувала виробництво 18 артилерійських систем Богдана, ставши першою країною НАТО, яка напряму фінансує українське виробництво зброї та боєприпасів.

Читайте також: Patriot і ракети для HIMARS: у Пентагоні розповіли про новий пакет допомоги Україні

Литва надала антидронові системи та патрони 5.56×45. Загальна вартість допомоги від Литви з початку російського вторгнення становить 1 мільярд євро.

Велика Британія планує виділяти три мільярди фунтів стерлінгів щорічно на військову підтримку України до 2030/31 років.

За словами Умєрова, Нова Зеландія надасть новий пакет військової допомоги вартістю 6 мільйонів новозеландських доларів (3,68 мільйона доларів).

Німеччина передала новий пакет військової допомоги, який включає систему протиповітряної оборони Patriot, перехоплювачі, артилерійські снаряди, дрони, військово-інженерні машини та інше обладнання.

Окрім того, за словами міністра оборони, група International Fund for Ukraine (IFU), яка об’єднує 9 країн (Велика Британія, Нідерланди, Австралія, Данія, Ісландія, Литва, Нова Зеландія, Норвегія, Швеція), заявила про розміщення нового контракту на закупівлю 120 тисяч 152 мм артилерійських боєприпасів вартістю 300 мільйонів фунтів стерлінгів.

"Дякуємо нашим міжнародним партнерам за підтримку та солідарність. Разом ми зміцнюємо обороноздатність України та наближаємо перемогу над російським агресором", — підсумував Умєров.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський брав участь у ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашигтоні. На завершення події було ухвалено Український договір, який доповнив Спільну декларацію G7, погоджену на попередньому саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі.

   
Новини з передової

Залишити відповідь