Бойові дрони, козацькі хрести у поєднанні з традиційними орнаментами. Як виглядає вишиванка «Бойова дронівка» та що символізує детальніше — у репортажі Шпальти.
До Всесвітнього дня вишиванки у Чернівцях презентували вишиту сорочку «Бойова дронівка».
Її створила майстриня Тетяна Зез спільно з громадською організацією «Всесвітній день вишиванки» та проєктом «Вишивка в одязі видатних українців».
«У цій вишиванці відображене наше сьогодення. Тобто дрони, військова справа — це все те, з чим ми зараз живемо», — розповідає співзасновниця Всесвітнього дня вишиванки Оксана Шородок.
Презентували вишиванку у нещодавно оновленому сквері Дня вишиванки, поблизу факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ, де понад 18 років тому і зародилося свято.
«У 2006 році це звісно ще не було святом, але з часом ця ідея поглинула не тільки студентство, а й увесь світ», — каже Оксана Шородок.
«Бойову дронівку» урочисто передали командиру взводу РУБАК «Фаворит» 107 бригади ТРО ЗСУ Павлу Яценюку.
«Мені дещо важко говорити, бо я тільки повернувся з похоронів мого побратима Олександра Цибульського. Тому хочу, щоб ми пам’ятали якою ціною можемо так збиратись і відзначати такі важливі дні», — каже війський.
За словами Павла Яценюка, війна з росією відбувається не тільки на полі бою, а й у культурній та історичній площині.
«Вишиванка, яку мені передали це велика честь. Це наша духовна, культурна броня, наш спадок», — переконаний військовий.
На вишиванці кольору оливи зображені козацькі хрести, герб України, надписи «Victory UA» та, зокрема, вишиті бойові дрони, на честь яких і назвали сорочку.
«Її зовнішній вигляд свідчить про те, що військова справа уже закарбувалась у нашому культурному коді. Це дуже важливо, що ці військові елементи збережуться на цій вишиванці і будуть символізувати нашу боротьбу у цей час», — каже Павло Яценюк.
Організатори Дня вишиванки закликають долучитись до зборів необхідного обладнання для роти Павла Яценюка.
«Сфера в якій ми працюємо потребує значних коштів. Нам необхідні дрони, запчастини, пальне, батареї тощо», — розповідає військовий.
Репліку «бойової дронівки» можна придбати онлайн на сайті Всесвітнього дня вишиванки. Кошти зароблені з продажу вишиванок організатори спрямують на допомогу ЗСУ.
фото Ігоря Константинюка
Західна Україна
Інформує: Shpalta.media