Рекомендації щодо протруювання бульб картоплі
Найважливішим моментом підготовки картоплі до посадки є протруювання бульб і при посадці особливо ретельно слід ставитися до підбору правильного препарату. Високоякісні протруйники захищають бульби не тільки від гнилі, а й від колорадського жука, підгризаючої совки, личинок хрущів, капустянки і багато чого іншого.
При виборі протруйника потрібно знати і пам’ятати про ряд його важливих якостей, оскільки величезна кількість препаратів в спеціалізованих магазинах може ввести в оману будь-якого городника. З’ясуйте назву діючої речовини. Найбільш високоякісними вважаються двокомпонентні препарати. Два компоненти забезпечують захист більшої кількості вразливих зон. Протруйник, до складу якого входить імідаклоприд і тіабендазол, має подвійний ефект: імідаклоприд оберігає бульби від ґрунтових шкідників і надкореневої частини від шкідливих комах, а тіабендазол в цей же час захищає культуру від комплексу хвороб. Така двостороння дія не тільки забезпечує системний захист в період вегетації, а й підвищує якість і тривалість зберігання бульб картоплі.
Терміни захисту безпосередньо залежать від складових препарату. Варто відзначити, що препарат з діючою речовиною імідаклоприд 280 г/л + тіабендазол 80 г/л захищає рослини від колорадського жука і дротяників більше 35 днів, а від ризоктоніозу і парші – протягом усього вегетаційного періоду. На сьогоднішній день це з’єднання – найефективніше з діючих речовин в наших кліматичних умовах. Наразі все більше протруйників випускається в рідкій формі. Найбільш ефективною серед них є концентрат суспензії. Саме слово «концентрат» говорить про те, що діюча речовина знаходиться в препараті у висококонцентрованій формі. А форма суспензії зберігає свою ефективність до двох років.
Приймаючи рішення про купівлю протруйника, варто звернути особливу увагу на:
Багатофункціональність. Всі протруйники на основі імідаклоприду ефективні ще й для протруювання насіння інших культур: овочевих (розсада томатів, перців, баклажанів, капусти), зернових, цукрових буряків, кукурудзи, соняшнику, ріпаку;
Безпека для бджіл і навколишнього середовища;
Розрахуйте, яка кількість препарату вам необхідна для протруювання вашого посівного матеріалу. Припустимо, якщо ви збираєтеся обробити не більше 30 кг картоплі, то вам не варто купувати більше 15 мл. На мішок посадкового матеріалу (100 кг) зазвичай вистачає флакона об’ємом в 50 мл.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні