Новини
21 березня – все про цей день, яке церковне та народне свято

21.03.2024

Що сьогодні за церковне свято

21 березня в церковному календарі – день пам’яті святителя Кирила. Він був учнем апостола Петра і саме від нього отримав посаду єпископа на острові Сицилія. Був благочестивим, допомагав бідним, зцілював хворих, за що отримав від Господа дар дивотворення. Помер Кирило в глибокій старості, а його тіло було поховане на острові. Кажуть, що біля його могили ще довгий час творилися різні дива.

Народне свято

Народне свято 21 березня відоме під назвами Вербоносиця, Весняний сонцеворот, Кирило Катанік, Фомін день, день Водяного.

Наші предки до цього народного свята очікували потепління, танення снігу і частих сонячних днів. У різні роки в період з 19 по 21 березня настає день весняного рівнодення. Уже з завтрашньої дати день стане довшим за ніч.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

дивилися, який сьогодні день: пливуть сині хмари — буде тепла і дощова погода;

дивилися, який сьогодні день: пливуть сині хмари — буде тепла і дощова погода;

з берези виходить багато соку — влітку буде багато дощів;

з’явилися комарі — чекайте на швидке потепління.

Що не можна робити 21 березня

Не можна поливати кімнатні рослини — це провокує сварки в сім’ї.

Не варто ледарювати, пліткувати і сваритися.

Заборонено прати білизну.

Іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Кирило, Фома, Филимон і Яків.

Талісманом людини, народженої 21 березня, є сардонікс. Належить до групи халцедонів. Часто можна зустріти народну назву “помаранчевий агат”. Сардонікс здавна вважався каменем, який дарує мужність та силу.

Цього дня народилися:

21 березня – 110 років від дня народження педагога, доктора філологічних наук, професора, літературознавця Василя Максимовича Лесина (1914–1991). Доктор філологічних наук, професор (1968). Заслужений працівник культури України (1972). Літературна премія ім. Дмитра Загула (1991, посмертно).

Автор понад 20 книг, у тому числі “Словник літературознавчих термінів”, довідника “Літературознавчі терміни” (1985), підручника “Історія української літератури кінця 19 — початку 20 ст.”, літературних портретів і монографії про Леся Мартовича, Василя Стефаника, Юрія Федьковича, Марка Черемшину та ін., низки науково-популярних статей.

Який сьогодні день в Україні і світі

Міжнародний день лісів. Свято було створене за ініціативи ООН 28 листопада 2012 року через значні втрати лісових насаджень (близько 13 мільйонів гектарів на рік).

Всесвітній день гіпнопологів. Дата свята була обрана не випадково, адже це — перший день астрономічної весни. Він є символом починань та відродження. Гіпнопологи — спеціальна програма підготовки до пологів, у якій акцент робиться на природний пологах.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. Подія була створена ООН 26 жовтня 1966 року. Головна мета події полягає у залученні суспільства до поваги і толерантності один до одного.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна. Подія була створена за ініціативи Європейської асоціації синдрома Дауна 2006 року. Дату обрали невипадково, вона розшифровується як причина виникнення синдрому (три 21 хромосоми — 21.03).

Всесвітній день домашнього господарства. Свято було започатковане Міжнародною федерацією домашнього господарства ще 1982 року. Головна мета цього дня поширити обізнаність про домашнє господарство і грамотку економіку.

Всесвітній день поезії. Свято було встановлено за ініціативи ЮНЕСКО для того, щоб пропагувати мистецтво поезії, підтримати мовне різноманіття та сприяти дрібним видавництвам.

Професійне свято

Міжнародний день лялькаря. Творче професійне свято, яке було створене 2002 року за ініціативи Дживадо Золфагаріхо. Саме від майстерності лялькаря залежить успіх вистави та атмосфера, яка буде панувати під час неї. Театр ляльок є давнім мистецтвом. В Україні ж перший з’явився в Чернігові 1921 року.

” ”

–>

Джерело

   

Залишити відповідь