Всесвітній День радіо

Всесвітній День радіо

На глобальному рівні радіо як носій інформації для людства залишається найбільш широко вживаним. Завдяки простоті й дешевизні ним можливо охопити найбідніші верстви населення та віддалені райони, де поки що недоступні інші види комунікації. Також радіо — це екстрений зв’язок під час надання допомоги в разі стихійних чи техногенних катастроф. Унікальна властивість радіо в тому,  що воно має великий вплив на настрої суспільства, при цьому надаючи можливість висловитися та бути почутим представникам різних громадських та політичних структур.Ідея святкувати 13 лютого Всесвітній день радіо  належить ЮНЕСКО, яка затвердила його в 2011 році. ООН підтримала цю ініціативу в 2012 році.

В епоху, позначену запаморочливою швидкістю технологічних інновацій і швидким застаріванням однієї блискучої нової платформи за іншою, радіо починає своє друге століття служіння як один з найбільш надійних і широко використовуваних видів засобів масової інформації у світі.

Проголошений у 2011 році державами-членами ЮНЕСКО та затверджений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 2012 році як Міжнародний день ООН, 13 лютого став Всесвітнім днем радіо. Радіо, як технологія, наука, засіб комунікації та система програмування звукових елементів, сягає своїм корінням 1800-х років… тож можна з упевненістю стверджувати, що цей засіб масової інформації існує вже друге століття.

Необхідність передавати інформацію на великі відстані виникла у людей дуже давно. Для цього використовували всі можливі засоби — від сигнальних вогнищ до поштових голубів.

Телеграф, створений в 1832 році Павлом Шиллінгом, а незабаром і телеграфний код Семюеля Морзе відкрили нову еру в засобах зв’язку. Але для передачі великих обсягів інформації телеграф був мало придатний, необхідність кодування уповільнювала процес, до того ж телеграф не був доступним для широких мас населення.

В той же час ще на початку XIX століття датським фізиком Гансом Ерстедом було виявлено взаємодію електричного струму та магніту. Андре Ампер використав результати досліджень Ерстеда в своєму рівнянні для електричного струму. Це був перший крок в електродинаміці, який дозволив Майклу Фарадею в 1831 році передбачити існування електромагнітних хвиль. Продовжив роботу Фарадея Джеймс Максвелл, завершивши в 1865 році теорію електромагнітного поля.

В цей день в різних країнах радіотрансляціям приділяється особлива увага, передаються звернення відомих персон на підтримку Всесвітнього дня радіо. Також зазвичай проводяться тематичні дискусії в ефірі з представниками медіа та інших зацікавлених сторін — законодавців, науковців, правознавців.

Часто цього дня організовуються радіопрограми з можливістю телефонних дзвінків, для того щоб надати змогу слухачам взяти участь в обговоренні проблем та перспектив радіо в сучасному світі.

Телевізійні канали та періодичні видання теж долучаються до святкування Всесвітнього дня радіо, знайомлячи людей з історією створення та розвитку цього засобу зв’язку. На честь свята в більшості країн проводять різноманітні заходи за участі радіокомпаній, в тому числі благодійні.

Цього дня треба обов’язково привітати тих своїх знайомих, які працюють на радіостанціях, адже вони допомагають нам вчасно дізнаватися про головні новини в світі, в країні та в нашому місті. Радіолюбителі — невід’ємна частина цієї події, вони теж заслуговують на привітання, адже їх захоплення теж немало посприяло прогресу радіозв’язку.

А щоб більше просякнутися атмосферою свята, можна переглянути цікавий фільм про радіо — наприклад, «Спеціальні кореспонденти», «Ток-радіо» чи «Частини тіла».

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь