День повитух

День повитух

Всім відомо, що жінки не завжди народжували дітей в лікарських установах. В давнину це відбувалося вдома, але пологи завжди проходили під контролем досвідченої повитухи. Нині цю професію називають акушерством, і акушерами можуть бути й чоловіки. Та раніше повитухою могла бути лише жінка, і то неабияка. Повитухи мали бездоганну репутацію й користувалися повагою інших людей. Вважалося, що повитухи не лише сприяють благополучній появі дитини на світ, але й магічним чином можуть вплинути на її долю. 8 січня  наші предки вшановували повитух – День повитух . Цей день ще називали Бабиним днем або Бабиними кашами.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ ПОВИТУХ?

Баби-повитухи здавна були в кожному населеному пункті. Громада висувала до них чималі вимоги, а займатися цією справою могли тільки обрані. Часто мистецтво повитух передавалося в спадок – від матері до дочки. Але в будь-якому випадку це була жінка, що вже вийшла з дітородного віку, мала своїх дітей, відзначалася незаплямованою репутацією та охайністю. І головне – володіла особливими професійними знаннями та вміннями.

Існувало повір’я, що між повитухою та прийнятим нею немовлям на все життя зберігається духовний зв’язок. Тому її запрошували на всі важливі події у житті – хрестини, проводи до війська, весілля. Часто такі жінки не тільки допомагали породіллям, а й були знахарками – лікували недужих односельців за допомогою цілющих трав та давньої народної магії.

 

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь