На Сокирянщині виявлено поширення осередків мишоподібних гризунів…

За результатами проведеного фітосанітарного моніторингу, на Сокирянщині виявлено небезпечне поширення осередків мишоподібних гризунів, переважно в місцях резервацій (неорні землі, пасовища, сади, лісосмуги). З огляду на здатність до швидкого розмноження та міграцію у пошуках соковитої рослинності існує висока ймовірність того, що незабаром зросте інтенсивність заселення мишоподібними гризунами.

Варто враховувати, що мишоподібні гризуни мають надзвичайно високий потенціал розмноження – протягом 6 місяців за присутності на 1 гектарі до 3 жилих колоній з однією батьківською парою полівки сірої в кожній можна отримати орієнтовно 600 особин потомства, здатних знизити врожайність озимих зернових та ріпаку на 30–70%.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує сільськогосподарським виробникам усіх форм власності, щодо можливого розвитку та поширення мишоподібних гризунів на посівах сільськогосподарських культур проводити регулярні обстеження ,при виявленні шкідників проводити вчасний захист, який дасть змогу запобігти ускладненню фітосанітарного стану посівів та сприятимуть успішній перезимівлі сільськогосподарських культур. На Сокирянщині в осінній період склалася тепла подекуди спекотна погода, достатня кормова база стимулює активне розмноження мишоподібних гризунів. Найбільш заселені посіви багаторічних трав та багаторічні насадження, особливо молоді сади. Серед мишоподібних гризунів найбільш поширеними та шкідливими у посівах сільськогосподарських культур є полівка звичайна. Зустрічаються також миші: хатня, польова, лісова та курганчикова. Ці шкідники харчуються понад 200 видами рослин та характеризуються дуже високою плодючістю. Протягом року самки дають від 3 – 4 до 7 і більше приплодів по 3–8 і більше малят у кожному. Харчуючись сходами озимих, гризуни утворюють у посівах «прогалини». В роки масового розмноження  іноді виникає потреба в пересіві пошкоджених масивів.

При обстеженні та виявленні 3-5 колоній слід приступити до боротьби хімічним методом: Антимиша (2-3 пакетики на нору), Бродівіт, р, (виготовлення принади), Бромакем (20-30 гр/5 м² або 2-4 брикети на купі), принада із 0,006% діючої речовини Ізоцин (0,3-6,0 кг/га), Капкан-принада №1 (1,5-2,5 кг/га, 15 г в нірку), Крисолов (1-2 пакетики на нору), Мишолов, р. (виготовлення принади), Багіра (1,5-2,5 кг/га), Рат Кіллер Супер, ГП (5-10 кг/га), Смерть щурам №1 (1 пакетик на нору), Шторм (1 брикет на нору) та інші препарати, включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» або біологічним методом Бактоцид – зерно, заражене бактеріями мишачого тифу. Виробництвом вищезазначеного біопрепарату в області займається Чернівецька обласна лабораторія, яка розташована в м. Заставна. За більш детальною інформацією звертайтесь за тел. (03737) 21592, 0956624577 (Осадчук Сергій Васильович).

Застосовуючи родентициди, слід враховувати видовий склад гризунів, пори року, особливого значення надаючи домінуванню виду мишоподібних на кожному полі.

При роботі із засобами захисту рослин обов’язково слід дотримуватися діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСП 8.8.1.2.001-98 та правил техніки безпеки.

Державний фітосанітарний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби

в Чернівецькій області

Ірина Мудра

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь