Самогубство серед підлітків

У жовтні столицю сколихнула хвиля самогубств серед підлітків.

Найчастіше для хлопців важкими бувають переживання у зв’язку з втратою (загибеллю) батька або розлученням батьків. У цей момент важливо вчасно підтримати підлітка. Іноді, відносини з вітчимом можуть складатися вкрай важко: додатково авторитарний стиль, подекуди фізичне насильство здатне на початку спричинити відчуття безпорадності та відчаю.

Врешті-решт – думки про неможливість життя та як результат самогубство. Відсутність грошей у сім’ї переживається юнаками важче, ніж подібні проблеми у дівчат. Сюди додаються онлайн-ігри, намагання отримати прибуток, за рахунок інтернет казино, що призводить до боргів, намагань їх віддати, і знову ж таки, до відчуття безсилля, розчарування та відчаю. Адже самотужки це зробити майже неможливо.

Для дівчат переважно пригнічуючими є соціальні обставини, зокрема, сварки з подругами, булінг, знущання через мережі, газлайтинг, як форма психологічного насильства, виключення з компаній/груп, зрада подруги/коханого, часті конфліктні стосунки з мамою, непорозуміння, негативне відношення мами до її уподобань, у т. ч. агресія з боку матері у відповідь на признання про цікавість до дівчат.

Якщо між батьками та дітьми є довіра, то всі ці моменти можна обговорити, у разі потреби – звернутися до психолога/психотерапевта. Головне, намагатися зберегти з дітьми довірливі стосунки, підкреслюючи, що ви завжди поруч.

Поради для батьків:

Якщо ви помітили щось незвичне у поведінці дитини, намагання скласти план покинути цей світ, чи незмінний стан відчаю, не залишайте сина/дочку наодинці, у разі потреби – викликайте швидку допомогу.
Приділяйте більше уваги психологічному стану дитини.
Перевіряйте шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень. Якщо ви їх виявили, з’ясуйте обставини, при яких вони з’явилися.
Перевіряйте акаунти дитини в соцмережах та групи, до яких входить акаунт.
Перевіряйте вміст спілкування у приватних чатах. Звертайте увагу на коло спілкування дитини.
Намагайтесь зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями (звісно, якщо дозволяє безпекова ситуація у вашому регіоні).
Контролюйте які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.
Встановіть функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

В Україні діють як державні, так і громадські “гарячі лінії” безкоштовної психологічної допомоги для дітей, молоді та дорослих. Тому, якщо ви помітили, що ваша дитина почувається погано, звертайтеся за однією з них:
Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 0 800 500 225 – пн-пт 9:00 до 21:00, у вихідні з 10:00 до 18:00;
цілодобовий телефон довіри (Київ): 080 050 12 12 (безкоштовно з мобільного);
гаряча лінія, спеціалісти якої допомагають українцям підтримати психічне здоров’я в умовах постійного стресу та емоційної напруги, спричинених війною: 0 800 100 102 – щодня з 10:00 до 20:00, дзвінки по Україні безкоштовні;
цілодобова лінія з попередження суїцидів та психологічної підтримки Lifeline Ukraine: 7333.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь