Гострий коронарний синдром…
Гострий коронарний синдром – це термін, який описує низку станів, пов’язаних із раптовим зниженням припливу крові до серця. До цих станів належить інфаркт та нестабільну стенокардію. Інфаркт трапляється, коли загибель клітин пошкоджує чи руйнує серцеву тканину. Нестабільна стенокардія виникає, коли приплив крові до серця зменшується.
Зазвичай симптоми гострого коронарного синдрому починаються раптово.
Симптоми:
Біль у грудях або дискомфорт (біль, стиснення або печіння).
Біль, що починається у грудях і поширюється на інші частини тіла (плечі, руки, верхня частина живота, спина, шия чи щелепа).
Нудота чи блювота, розлад травлення.
Раптове сильне потовиділення.
Прискорене серцебиття, задишка
Запаморочення, непритомність.
Незвичайна втома.
Біль чи дискомфорт у грудях – це найпоширеніший симптом. Вони можуть відрізнятися у залежності від вашого віку, статі та інших захворювань.
Фактори ризику: вік, підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину у крові, куріння, недостатня фізична активність, нездорове харчування, ожиріння, діабет, сімейний анамнез болю у грудях, серцевих нападів чи інсульту, в анамнезі високий кров’яний тиск, прееклампсія або діабет під час вагітності, COVID-19.
Причини?
Гострий коронарний синдром зазвичай виникає внаслідок накопичення жирових відкладень (бляшок) на стінках кровоносних судин, які доставляють кров, кисень та поживні речовини до серцевих м’язів.
Коли жирове відкладення розривається чи розщеплюється, утворюється тромб. Цей потік блокує приплив крові до серцевих м’язів.
Коли постачання клітин киснем надто низьке, клітини серцевого м’яза можуть загинути. Загибель клітин призводить до пошкодження м’язових тканин – тобто інфаркту.
Навіть коли загибелі клітин немає, падіння рівня кисню все одно призводить до того, що серцеві м’язи не працюють так, як мають. Ця зміна може бути короткочасною або постійною. Коли гострий коронарний синдром не призводить до загибелі клітин його називають нестабільною стенокардією.
Профілактика
Покиньте палити. Якщо ви палите або вживаєте нікотинові продукти, запитайте свого лікаря про способи кинути палити.
Намагайтесь дотримуватись здорової дієти для серця.
Обмежте вживання алкоголю.
Контролюйте рівень холестерину, високий кров’яний тиск, діабет, стрес, депресію та занепокоєння.
Не забувайте про фізичну активність. Фізичні вправи допоможуть покращити фізичний стан та зняти стрес.
Гострий коронарний синдром потребує невідкладної медичної допомоги. Біль або дискомфорт у грудях можуть бути симптомами багатьох небезпечних станів для нашого життя станів. Якщо у вас виникли ці симптоми, негайно зверніться за невідкладною допомогою.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні