Перикардит

Перикардит

Перикардит – це запалення перикарда (мішкоподібна структура з 2 тонкими шарами тканини, які оточують серце, утримуючи його на місці та допомагаючи йому працювати). Перикардит може спричинити різкий біль у грудях (схоже на біль від серцевого нападу).

Перикардит може бути викликаний кількома факторами, у т.ч. вірусні, бактеріальні, грибкові та інші інфекції. Інші можливі причини перикардиту: серцевий напад, операція на серці, інші захворювання, травми та прийом ліків.

Окрім того, перикардит може бути гострим та хронічним. Обидва типи перикардиту здатні порушити нормальну функцію серця. У поодиноких випадках перикардит може мати дуже серйозні наслідки, які призведуть до порушення серцевого ритму та смерті.

Симптоми перикардиту:

гострий біль у грудях (іноді в центрі, іноді зліва, інтенсивність може зменшуватися при сидінні та нахилі вперед);

прискорене серцебиття;

задишка (особливо в положенні лежачи);

невелика лихоманка;

загальна слабкість;

набряк живота або ніг;

кашель;

біль у плечі.

У разі виникнення болю у грудях необхідно обов’язково звернутися за медичною допомогою.

Причини: ентеровіруси, у т.ч. застуда та вірусний менінгіт; ВІЛ; герпес; цитомегаловірус; аденовіруси, у т.ч. пневмонія та бронхіт; грип; гепатит С; системні запальні захворювання, у т.ч. ревматоїдний артрит або вовчак; травма; ниркова недостатність; променева терапія; грибки; СНІД, рак і туберкульоз; недостатня активність щитоподібної залози; деякі ліки.

Немає однозначного способу запобігти перикардиту (особливо якщо він вірусний). Але якщо у вас виник перикардит, дотримання плану лікування, призначеного лікарем можуть знизити ризик його рецидиву.

Поки ви повністю не одужаєте, відпочивайте та уникайте важких фізичних навантажень. Обов’язково обговоріть зі своїм лікарем, як довго слід обмежувати свою активність.

Якщо ви помітили будь-які ознаки рецидиву, якнайшвидше зверніться до лікаря.

 

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь