Олена Рєпіна та Олег Колянківський
Фото надане авторкою

A
A
A

Кошти від кожної купленої збірки «Жити далі» послужили благодійним внеском на нашу Перемогу

Для літературних критиків це найменування і не метафоричне, і не образне, і не оригінальне. Але в час воєнного лихоліття, руйнування і втрат, ці прості слова наповнені неймовірним змістом як заклик до боротьби, до праці, до Перемоги, до життя вільного і щасливого. До того ж ця презентація задумувалася не як узвичаєні поетичні читання заради популяризації нового мультимедійного видання.

Для відомої буковинської поетеси, активної громадської діячки, волонтерки, авторки проєкту «Пишу_читаю для ЗСУ» виставкова зала Центру культури «Вернісаж» стала ще одним майданчиком культурного фронту. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Олена Рєпіна зібрала понад 100 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України. Зустріч із шанувальниками поетичного слова, добрими друзями та знайомими додала до цієї копилки ще 12 600 гривень. Кошти від кожної купленої збірки «Жити далі» послужили благодійним внеском на довгожданну українську Перемогу.

Відзначаючи змістовність і стилістику нової збірки, автор передмови, доктор філологічних наук Володимир Антофійчук пише: «Як і попередні збірки «Всміхнися, жінко» (2018) та «…до ранкової кави» (2021), так і нова книжка «Жити далі» (2023) засвідчила самобутність і цілісність поезії Олени Рєпіної… Індивідуальна творча манера поетеси позначена вишуканим літературним смаком, акуратністю й елегантністю у ставленні до слова, прагненням до абсолютної точності у віршовій організації твору, побудованого за канонами класичної естетики. Потужний життєлюбний і життєствердний порив її поезії різко протиставляється агресивним намірам зловорожих сил, які у своїй лютій несамовитості замислили зруйнувати усталений світовий порядок».

За задумом режисера-постановника Олега Колянківського під час цього вишуканого поетично-музичного дійства звучали вірші з чотирьох розділів збірки і в його виконанні, і у виконанні самої авторки – наживо та у відеодекламаціях, знятих студією «ДивоВижа». Натхненно читали її поетичні рядки акторки Тетяна Воронова і Світлана Матейчук. Неповторну атмосферу створювала музика від заслуженої артистки України Лілії Холоменюк. Прем’єру пісні на текст Олени Рєпіної подарувала виконавиця співаної поезії Галина Семенюк-Сисолєтіна. Так завдяки учасникам імпрези відкривалася лірична героїня нової книги, яка молиться Богу, просить сили і звитяги для захисників України, щоб у світі запанували радість і краса, щоб на українських полях колосилася пшениця і цвіли квіти. Як ніжні рожеві півонії, які стали окрасою презентаційної зали завдяки благодійному фонду Florium Foundation, що надав меценатську підтримку для виходу книги «Жити далі» у Видавничому домі «Букрек».

Ілюстраціями до нового видання стали графічні твори художниці з Харківщини Тетяни Даниленко. Ховаючись від рашистських обстрілів у рідному містечку Старий Салтів, вона 61 день провела в підвальному приміщенні. Приїхавши на Буковину, мисткиня створила серію із стількох же оптимістичних малюнків, в яких немає страждань і болю. Їх заступили спогади із щасливого довоєнного життя і враження від гостинної Буковинської землі. Так у книзі Олени Рєпіної поєдналися культура Сходу і Заходу України. Творча співпраця буковинської поетеси і слобожанської художниці відзначена Міжнародною літературною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за 2023 рік, яку їм присудила Міжнародна літературно-мистецька академія України.

Людмила ЧЕРНЯК

   
Новини Чернівецької області

Залишити відповідь