СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ

СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Рідний край — це твоя батьківщина, твій рідний дім, де жила чи живе твоя сім’я. Це рідна природа, рідна земля — все те, що глибоко врізалося в пам’ять на все життя і зберігається в душі як найпотаємніше. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати.

В ЗДО «Суничка» с. Василівка з 26.06 по 30.06.2023 р. проходив Тиждень туризму та краєзнавства.

 Дитячий туризм – це здоров’я дітей, їхній фізичний гарт, рухова активність, а також захоплюючий вид активного відпочинку. Краєзнавство – це живе пізнання навколишнього світу, поглиблене ознайомлення з близьким природним і соціальним середовищем, метою якого є пробудження у дітей ціннісного ставлення до природи, людей, минулого та сьогодення. На нашу думку, ця діяльність і є особливим типом розвивального гармонійного середовища, що забезпечує свободу й активність маленької дитини, максимально задовольняє її потреби та інтереси, сприяє формуванню духовних цінностей та громадянських почуттів.

 Для нас головне – не лише ознайомити дітей з природою рідного краю, а й навчити їх не бути байдужими до негараздів у природі. Під час подорожей діти вчаться  допомагати живому у природі, помічати і спостерігати зміни, сприймати та відчувати музику природи, розповідати про побачене, ділитися враженнями. Згодом у дітей формується вміння самостійно спостерігати, здатність аналізувати й узагальнювати, встановлювати взаємозв’язки та залежності в природі. Ми вчимо дітей бережливо ставитися до природи, правил природокористування, що є одним із складових понять «культури туризму», тому природоохоронне, екологічне виховання маленьких туристів і посильна участь їх у збереженні, охороні та раціональному використанні природних багатств рідного краю займає в нашій діяльності важливе місце.

«Мій рідний край Василівкою зветься» – це оглядові та тематичні екскурсії до школи, сільської бібліотеки, будинку культури, медичного пункту, до пам’ятників, на будівництво, пам’ятників історії та культури краю, пам’ятних місць.

 Вивчаючи географічні особливості нашої місцевості, ознайомлюємо дітей з компонентами ландшафту: розглядаємо особливості рельєфу (пагорби, схили, яри, рівнини, водойми), вчимо їх характеризувати, звертаємо увагу на ґрунти, збираємо «цікаві камінчики», вивчаємо їх. Визначаємо поширені рослини і тварини нашої місцевості, ведемо «Записнички подорожей».

 Розвивальні й виховні можливості краєзнавчо – туристичної діяльності  з дошкільниками є безмежними. Ця діяльність  активізує особистісне становлення дитини в інтелектуальній, фізичній, моральній, емоційній, розумовій, поведінковій, комунікативній сферах; забезпечує інтенсивний розвиток пізнавальних психічних процесів: відчуття, сприймання, мислення, уяви, пам’яті; виховує спостережливість, а на її основі – допитливість, що є основою формування пізнавальної активності. Відображення вражень від прогулянок, походів та екскурсій у продуктивних видах діяльності сприяють виявленню схильностей та розвитку задатків та здібностей дошкільнят.

 Вміння орієнтуватися в краєзнавчо-туристській діяльності дає можливість дітям впевнено пересуватися незнайомою місцевістю, знаходити зручні шляхи, проводити дослідницьку роботу. Привабливість дитячого туризму полягає не тільки в тому, що це комплексний засіб фізичного розвитку і вдосконалення людини, але і у його багатофункціональному значенні.

Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні

Залишити відповідь