Новини
Українцям назвали “правильний” тариф на електроенергію

25.05.2023

Тариф на електричну енергію в Україні можуть невдовзі переглянути в бік підвищення. Можливо, тариф піднімуть на 20-30%. Ситуація на ринку електроенергії в Україні залишається складною: внутрішній попит ще не повністю відновився, а в енергосистемі зберігається значний профіцит.

Згідно із заявою Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), ринковий тариф на електроенергію для населення має становити 5,5 гривні за кіловат-годину.

Ця інформація була надана у відповідь на запит ExPro.

Наразі тариф на електроенергію для населення, що діє, покриває, як з’ясувалося, понад чверті витрат на виробництво, доставку споживачам і податки. Ринкова вартість електроенергії складається з кількох компонентів.

Серед них: середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку за добу вперед — у квітні тариф становив 2,81 грн/кВт∙год, і це без урахування податку.

Крім цього, є тариф на послуги з передавання та розподілу електроенергії — 0,43 грн/кВт∙год та 1,32 грн/кВт∙год без урахування ПДВ відповідно.

На додаток до всього додається тариф на послуги постачальника універсальних послуг, який складає 0,115 грн/кВт∙год без урахування ПДВ. Усі ці величини підлягають оподаткуванню ПДВ (20%).

З усього цього виходить, що ринковий тариф на електроенергію становить 5,5 гривні за кіловат-годину для населення. Тоді як зараз, для споживачів, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становить 1,44 грн/кВт-год, а споживачам понад 250 кВт-год на місяць тариф становить 1,68 грн/кВт-год.

Коли підвищать тариф для побутових споживачів

В Україні вже від 1 червня може здорожчати електроенергія. Якщо тарифи на електроенергію в Україні зростуть до 2,88 грн за кВт/год, це збільшить суму у платіжці на 200-300 грн. Наразі енергокомпанії працюють зі збитками, оскільки ні в них, ні у держави немає інших джерел, які б дозволили відновити енергосистему. Підвищення тарифів дасть змогу збільшити зарплати енергетикам та іншим працівникам критичної інфраструктури, а також здійснювати аварійні та відновлювальні роботи.

Крім того, Нацкомісія надіслала листа уряду, в якому ініційовано питання запровадження порядку захисту вразливих споживачів електричної енергії. Регулятор пропонує, щоб уряд врегулював питання захисту вразливих споживачів електроенергії за допомогою:

– визначення категорій уразливих споживачів за певними ознаками

– впровадження механізмів обліку, моніторингу та контролю за приналежністю споживачів до категорії вразливих

– вживання спеціальних заходів захисту від відключення електроенергії у вразливих споживачів з метою задоволення потреб таких споживачів в електричній енергії протягом певних періодів

” ”

–>

Джерело

   
Новини

Залишити відповідь