ДСНС і ЮНІСЕФ розпочали кампанію про безпеку вдома в умовах війни
В Україні стартувала інформкампанія «Безпека вдома під час війни», покликана підвищити обізнаність українців із правил безпечної поведінки з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками у разі відсутності електроенергії й тепла. Ініціативу впроваджує Державна служба України з надзвичайних ситуацій спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
З початку 2023 року в Україні зафіксовано 2710 пожеж. Значна частина з них – це побутові пожежі, спричинені неправильним використанням альтернативних засобів обігріву та освітлення. Згідно з даними МОЗ України, у період з листопада по грудень 2022-го встановлено 868 випадків отруєнь чадним газом, з них 215 постраждалих – це діти. Недостатня обізнаність людей щодо того, як користуватися цими приладами, заподіює непоправну шкоду майну і здоров’ю українців, а часто й коштує їм життя.
У межах інформаційної кампанії українцям нагадуватимуть про потребу дотримуватися правил безпеки. Головні засади поводження з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками громадяни зможуть почути по радіо, побачити в телеефірі, в інтернеті, а також у під’їздах будинків, ліфтах та на зовнішніх рекламних носіях.
Ще одним напрямом у межах інформаційної кампанії стане розробка матеріалів для дітей, що допоможуть засвоїти важливі правила безпеки вдома під час війни й заохочуватимуть їх ділитися отриманими знаннями із батьками.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні