Всеукраїнський День футболу
Здавалося б, футбол – звичайна гра, яка потребує всього пари воріт та одного м’яча. Але якраз завдяки цій простоті футбол є найбільш поширеним видом спорту на всій земній кулі, бо доступний не тільки професійним спортсменам, а й мільйонам любителів поганяти м’яча. Що ж до вболівальників, то їхня кількість у світі взагалі не піддається підрахунку. В любові до футболу не є виключенням і українці, адже наш футбол має досить цікаву історію, а за українську збірну завжди вболіває вся нація, незалежно від статі, віку та переконань. Тому Всеукраїнський день футболу, який відзначається 29 квітня – свято не тільки футболістів, а й усіх шанувальників вітчизняного футболу.
Це свято в Україні не залишається без уваги засобів масової інформації, часто до нього присвячують цікаві публікації в друкованих виданнях та телевізійні проекти, присвячені історії українського футболу, а також його найяскравішим представникам – видатним гравцям і тренерам.
Природно, що 29 квітня по всій країні проводяться спортивні заходи, які мають популяризувати футбол серед населення, а особливо серед молоді та дітей. Від великих стадіонів у містах до маленьких спортивних майданчиків у селах – всюди проходять футбольні матчі. Команди можуть мати найрізноманітніший склад – як з професійних гравців і ветеранів спорту, так і з школярів, учнів спортивних шкіл, держслужбовців, вчителів та представників інших професій.
Українська асоціація футболу цього дня влаштовує для дітей заняття з футболу, товариські матчі, проводить семінари для волонтерів і молодіжних лідерів. В подарунок діти отримують футбольні м’ячі, сувеніри та автографи відомих гравців. Ці заходи відбуваються в межах проекту «Відкритий урок футболу», який здійснюється за підтримки європейських організацій.
Для кожного небайдужого до футболу найприємніше відзначити це свято на футбольному полі – чи то в якості вболівальника, чи в складі діючої команди. А якщо серед друзів чи близьких є щирі любителі цього виду спорту, варто порадувати їх подарунком – новим м’ячем, футболкою улюбленого клубу, чашкою чи келихом з фірмовою футбольною символікою.
Любительський футбол не вимагає дорогого обладнання та особливих умов, тому не має жодних соціальних обмежень – ним можуть прикрашати своє дозвілля люди з будь-якими матеріальними статками, що в українських сучасних умовах має досить суттєве значення.
До того ж футбольний матч – чудовий спосіб вивільнити емоції. Адже в повсякденному житті не прийнято кричати, голосно радіти, чи навпаки, обурюватися, а для вболівальників чи гравців на стадіоні такий прояв емоцій – цілком нормальна річ. А ще знавці цієї гри отримують справжнє естетичне задоволення від красивих передач, вишуканих пасів, майстерного ведення м’яча.
Для дітей відомі футболісти часто стають прикладом у житті, який допомагає долати труднощі й обирати правильний шлях. Підлітки, які захоплені футболом, набагато рідше потрапляють до поганих компаній та мають менше шансів на проблеми із законом.
І чи не найголовніша здатність футболу полягає в тому, що він об’єднує зовсім різних людей, навіть тих, які ніколи не зійдуться в політичних чи релігійних переконаннях. Коли грає національна збірна, всі відмінності між українцями стають неважливими, і кожен відчуває свою причетність до нашої країни.
Всеукраїнський день футболу нагадує про непростий шлях, який пройдено вітчизняним футболом за всю його історію, про футболістів і тренерів, які були і є найкращими в своїй професії. Українські вболівальники в цей день не полишають сподівань щодо гідного майбутнього футболу в нашій країни, а футболістам бажають яскравої гри та гучних перемог.
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні