Дотримуйтесь простих правил
На території Дністровського району у 2022 року склалась складна ситуація з пожежами пов’язаними із горінням сухої трави та чагарників у екосистемах, з початку року виникло 156 пожеж на відкритій території сухої трави, за вихідні дні виникло 25 пожеж.
15 квітня 2020 року підписано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)»
Закон, посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.
Стаття 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 4590 до 15 300 гривень.
Стаття 77-1 Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 3 060 до 6 120 гривень.
Стаття 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 30 600 до 61 200 гривень. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 91 800-153 000 гривень.
За вихідні фахівцями Дністровського РВ ГУДСНС України у Чернівецькій області притягнуто 12 осіб за Стаття 77-1.
Шановні, мешканці Дністровського району рекомендуємо Вам забути про цю варварську практику випалювання усього зайвого разом із зеленим фондом нашої країни.
Отже, дотримуйтесь простих правил:
Не будьте подібними до орків – не паліть траву і сміття;
Допомагайте рятувальникам – не підкидайте їм роботи у вигляді гасіння наслідків неконтрольованих господарських ритуалів з вогнем;
Повідомляйте про паліїв і за можливості проводьте превентивні бесіди із сусідами, які нехтують попередженнями;
Будьте людьми і справжніми патріотами своєї України і пам’ятайте, що зараз будь-яка дія або наближає, або віддаляє нашу спільну Перемогу!
Шановні «господарі» запам’ятайте або десь собі запишіть – спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності є заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу.
Коли рятувальники залучаються на ліквідацію пожеж сухої трави, у цей час хтось з людей може потребувати допомоги. Будьте ЛЮДЬМИ – майте СОВІСТЬ!
Новини Сокирянщини – Північно-Бессарабський край в Україні