Фото ілюстративне
ВВС
A
A
A
Куди звертатись, щоб отримати виплату у рамках бюджетної програми
В Україні від 1 січня 2022 року розпочалася нова програма з допомоги безробітним громадянам. Вона передбачає виплату до 100 тис. грн (97,5 тис.) на відкриття власної справи. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики та зазначає, що допомогу можна отримати у рамках бюджетної програми «Рука допомоги».
Суть програми полягає у допомозі незаможним сім’ям, виплативши кошти на відкриття власного бізнесу. Отримані за програмою гроші можна витратити на:
- придбання обладнання для створення власного бізнесу;
- покупки матеріалів для бізнесу.
Частину грошей доведеться повернути за три роки, а саме – сплачені за три роки податки. Якщо ж отримувач коштів працевлаштує двох осіб, спрямованих центром зайнятості, то можна не повертати кошти взагалі.
Звісно, отримати допомогу зможуть не всі. Для того щоб взяти участь у програмі, потрібно прийти до центру зайнятості зі складеним бізнес-планом. У повідомленні Мінсоцполітики йдеться про те, що його можуть допомогти скласти працівники центру. Крім цього, гроші не зможуть отримати: особи, які мають судимість; ті, хто не зробить бізнес-плану.
«Для отримання фінансової допомоги треба звернутися із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи», – йдеться у повідомлення центру.
За прогнозами експертів, у першому кварталі 2022 року «вільних рук» побільшає. Кількість безробітних від кількості працездатних складатиме від 9% до 10,5%. В осінній та зимовий період завжди менше сезонних вакансій, проблем додає і можливе скорочення через карантин.
Про безробіття на Буковині
2021 року до служби зайнятості звернулися 2,2 тисячі роботодавців, які мали потребу у працівниках на 9,8 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості забезпечено роботою 7,7 тис. осіб. Серед працевлаштованих 88 учасників АТО/ООС.
– Пандемія негативно вплинула на більшість підприємств області. Найбільших втрат зазнав сектор готельно-ресторанного сервісу. Однак ринок праці області поступово відновлюється після кризи. Закриття кордонів через пандемію дозволило частково задовольнити потреби у секторах промисловості та транспорту, проте із послабленням обмежень у перетині кордонів кадровий дефіцит буде посилюватись, – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.
За станом на 1 січня 2022 року зменшилася кількість осіб, які перебувають на обліку як безробітні, майже на 30% порівняно з відповідною датою 2021-го. Послуги Чернівецької обласної служби зайнятості отримує 5651 безробітний, кількість актуальних вакансій становить 775 одиниць.
Вікторія ОСИНСЬКА
Новини Чернівецької області