A
A
A
Студійці під керівництвом художника Анатолія Фурлета змальовували Рутенію – абетку, відроджену Василем Чебаником
Вихованці творчих студій «Арт-терапія», «Арт-блогер» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва (керівник Світлана Крачило) стали учасниками проєкту відомого художника-графіка та каліграфа Василя Чебаника «Змалюй Рутенію – абетку для української мови». Допомагав, направляв і підказував дітям візуально зображати українську мову художник Анатолій Фурлет. Малеча активно та захопливо змальовувала ті літери, які найбільше сподобалися або ж відповідають їхнім ініціалам. Незважаючи на те, що майстер-клас тривав з годину, студійці вже мали що показати на камеру. Однак їм виділили ще трохи часу, щоб сотворити щось найкраще. Адже ці роботи будуть залучені до всеукраїнського конкурсу, а малюнки-переможці з іменами авторів можуть опинитися на сторінках майбутнього друкованого видання.
– Поспішати не потрібно, гарні речі поспіхом не роблять, ніколи, – пояснює дітям А. Фурлет. – Тут треба просуватися потрошечки. Уважно накопичуйте собі матеріал і я би хотів, щоби у вас було таке відчуття, коли малюєте, що ви все-таки справжні художники. Знаєте, вам має бути цікавий сам процес, а не результат. Тому, коли вже зробили, вам має хотітися зробити ще краще і ще краще. Потім вчителька вам дасть ніби контрольну роботу – це виставкова робота уже буде. І ви тоді вже це зробите і я прийду сюди, коли скаже ваша вчителька. І ми зробимо гарну виставку і урочисто вам вручимо сертифікати. Я бачу, що з усіх студій і зі всіх дітей ваша студія найуспішніше справляється і мене це страшенно тішить.
Анатолій Фурлет передає дітям свій досвід художника
Довідка
«Рутенія» – це абетка, відроджена Василем Чебаником за зразками літер з українських рукописних книжок ХI-XV ст. та стародрукованих книжок XVI-XVII ст. Дослідник української каліграфії підказує, що ті давні літери були за малюнком значно вигадливіші і своїм зображенням повніше передавали мелодику української мови, аніж сучасні літери. І так тривало в Україні до 1710 року, коли цар Петро І запровадив у російській імперії (і в Україні) графічно спрощену абетку з назвою «Гражданская азбука». Цими літерами ми користуємося і дотепер, разом з Росією. Однак Україні належить мати свої літери для рідної мови, щоб показувати окремо себе у світі. Такі літери витворив для нас Василь Чебаник в абетці «Рутенія».
Ольга ШУПЕНЯ
<iframe width=”677″ height=”381″ src=”https://www.youtube.com/embed/T1yPFOe32qw” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>
Новини Чернівецької області