Наразі таке право мають лише громадяни України.
Придбати ділянку в Україні після старту ринку землі з 1 липня може лише фізична особа, яка є українським громадянином. Іноземці та юридичні особи сьогодні такого права не мають.
Про це розповів очільник Міністерства аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в етері «Сніданку з 1+1», пише ТСН.
Він пояснив процедуру та умови придбання земельної ділянки:
— якщо ви громадяни України й у вас є легалізований задекларований офіційний дохід;
— купити можна до 100 гектарів;
— угоду купівлі-продажу оформлюють між покупцем і продавцем у нотаріальній формі через банківський рахунок.
Міністр зазначив, що середня вартість гектара землі зараз становить близько $2 тисяч.
«У різних регіонах різна вартість, оскільки різна нормативно-грошова оцінка землі, її кількісні та якісні характеристики, її розташування. Багато є критеріїв», — пояснив Міністр.
Зазначають, що раніше Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що за понад два тижні роботи ринку землі в Україні сформувалася середня мінімальна ціна, за якою власники продають паї, — вона менша за попередні прогнози уряду.
«Мінімальна ціна, за якою можна виставляти землю на продаж, — у кожній області вона відрізняється — в середньому це близько однієї тисячі доларів за гектар», — сказав він.
Що необхідно знати про ринок землі в Україні:
– 1 липня у нас офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель;
– до 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів;
– закон про ринок землі забороняє купівлю ділянок іноземцям, зокрема громадянам країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям можна вирішувати тільки на загальнонаціональному референдумі.
Раніше ми писали, що в Україні запрацював ринок землі. Хто її зможе купити.
Західна Україна
Інформує: Shpalta.media