Зараз дедалі популярнішими стають ліхтарі на сонячних батареях
З вільних джерел

A
A
A

У господарстві вони підсвітять доріжки, альтанки і навіть незасклену терасу

Зараз дедалі популярнішими серед власників приватних будинків та дач стають ліхтарі на сонячних батареях. Попри те, що світло від них не таке вже й яскраве, але їх можна встановити будь-де і переносити куди заманеться. При цьому не потрібно якогось особливого монтажу. Це дуже зручно на дачі, адже їх можна сховати, і викладати лишень тоді, коли господарі вдома.

– Уперше ліхтарі на сонячних батареях побачила у сусідів минулого літа. Тоді ще здивувалася, як вони так швидко і головне – непомітно облаштували освітлення на подвір’ї. Коли запитала, сусідка показала, що ліхтарик насправді працює від батареї і його можна переносити, – розповідає чернівчанка Тамара Оленюк. – Вирішила купити і собі такі. Спочатку купила п’ять простеньких світильників на ніжці, розклала від воріт і до будинку, а потім ще кілька – від будинку до літньої кухні. Можу сказати, що це  досить зручно – видно куди йти і не потрібно вмикати-вимикати світло постійно. Працюють ліхтарики вже другий рік і не знаю, чи до ранку, але до 2-3 години ночі світять точно.

Ліхтар працює від фотоелемента

– У механізмі роботи «сонячних» світильників немає нічого складного. Вони працюють за принципом акумулювання сонячної енергії. За допомогою фотоелементів, якими забезпечені такі світильники, в акумуляторах накопичується енергія, що витрачається вночі. У ясний день пристрій може зібрати таку кількість енергії, якої буде достатньо для освітлення протягом 8-10 годин. У похмурий кількість накопиченої енергії буде меншою, через що зменшиться і період роботи світильника, – пояснює продавець-консультант магазину Павло Швидкий. – Деякі моделі садових ліхтарів на сонячних батареях оснащують спеціальними сенсорами, які можуть визначати час настання світанку і заходу. Такі світильники будуть вмикатися автоматично, як тільки настане ніч і вимикатися з настанням ранку.

Варто відзначити важливу деталь – для живлення енергією немає необхідності у прямих сонячних променях. Ліхтарі можуть заряджатися навіть під час хмарної погоди.

Що кращі характеристики, то дорожче

«Сонячний» світильник можна вибрати будь-якого розміру і форми: невеликі стовпчики і кулі для підсвічування доріжок, підвісні або настінні ліхтарики, гірлянди, стаціонарні вуличні ліхтарі, декоративні світильники-скульптури. Та підбирати садові світильники варто не лише за їхнім виглядом, але й за призначенням, яке вони мають виконувати. Наприклад, для підсвічування доріжок краще вибрати стовпчики до метра заввишки, а для підсвічування столика або мангала до 1,5 метра. Біля клумб можна встановити і менші ліхтарики чи ліхтарики-скульптури. Біля дверей доречними будуть підвісні моделі чи гірлянди, вони ідеально підійдуть для веранд, альтанок чи балконів.

Вартість світильників на сонячних батареях стартує від 100 гривень і залежно від характеристик може коштувати і тисячі гривень

Вибираючи модель ліхтарика, обов’язково треба враховувати, що саме він буде підсвічувати і чи яскраве світло потрібне. Наприклад, ліхтар для підсвічування дверей повинен бути оснащений лампою потужністю не менше, як 3 Вт, сонячна батарея повинна бути мінімум на 10 Вт, а акумулятор на 7-8 А/год.

Для того аби пристрій працював на всі сто, необхідно встановлювати ліхтар відповідно до порад в інструкції та протирати батарею від пилу і бруду. Ніжки ліхтарів на сонячних батареях можуть бути призначені для установки на рівну і тверду поверхню, наприклад, бетонну або плиткову, а можуть бути загостреними для установки у ґрунт.

Під час покупки перевіряємо якість товару

– Вартість, а також і якість світильника залежить від того, з якого кремнію зроблено фотоелектронні елементи модулів. Скажімо, дешеві ліхтарі виготовляють з полікристалічного або аморфного кремнію, якість його набагато гірша, ніж у монокристалічних сонячних батареях, які значно стійкіші до хімічних, кліматичних й інших агресивних впливів, – каже фахівець. – Вибираючи  ліхтарі, звертайте увагу на поверхню скла, де розміщені фотоелементи, адже від її якості залежить функціональність і особливість розсіювання світла самого ліхтарика. Гладке скло добре відображає частину сонячного випромінювання і найкраще підходить для добре освітлених ділянок. Текстуроване скло покликане збирати дифузне випромінювання, але не відображати прямі сонячні промені. У результаті потужність вхідного опромінення збільшена на 12-15%. Ліхтарі з таким склом ідеальні для похмурої погоди. А ось загартоване скло – найнадійніше, а ліхтарі працюють довше.

Так само уважно огляньте річ, яку плануєте купити. На ній не повинно бути дефектів, а сам матеріал має справляти враження надійності. Порадьтеся з продавцем, що краще підібрати для тих чи інших цілей. І, звичайно, не варто гнатися за дешевизною, адже копійчані товари часто мають відповідну якість. Виріб має мати такі властивості, як стійкість до зовнішніх погодних і кліматичних чинників, якісний матеріал корпусу, а також бути безпечним для експлуатації.

Переваги та недоліки світильників  

Переваги

Недоліки

Немає необхідності прокладати електричні дроти від електромережі будинку. А це пристойна за вартістю  робота.

Світильники на сонячних батареях малопотужні і не замінять повністю вуличного освітлення. Вони не будуть давати яскравого світла такого, як вуличні світильники чи прожектори.

Незважаючи на те, що вони світять не сильно, зате надзвичайно красивим і м’яким розсіяним світлом.

Необхідність установки у добре освітлених місцях.

 

Простота установки. Залежно від конструкції, необхідно просто встромити ніжку у землю, або почепити на дерево, ґанок, стіну, або поставити на землю, стіл, воду тощо.

Необхідно враховувати, що простота установки сприяє і тому, що їх легко вкрасти. За вашої відсутності їх необхідно ховати під замок.

Економія електроенергії через відсутність необхідності в зовнішньому живленні.

Встановлені поруч джерела вуличного освітлення будуть повністю їх заглушати своїм потужним і яскравим світлом.

Автоматизація роботи. Світильник сам увімкнеться і вимкнеться та буде дозаряджатися вдень.

Сезонність використання. У зимовий і осінній час світильникам не вистачає сонячного світла для повної зарядки.

Простота і зручність користування. Просто зрідка протирайте плафон і сонячну батарею від бруду та пилу.

Низька потужність. Для великих площ необхідна велика кількість світильників

Вікторія ОСИНСЬКА

   
Новини Чернівецької області

Залишити відповідь