A
A
A
Завдяки спільним зусиллям депутата та представників Спілки чорнобильців у Чернівцях з’явиться пам’ятна стела з іменами героїв
З проханням допомогти відкрити таку стелу до 35 роковин Чорнобильскої катастрофи до Михайлішина звернулися представники громадського об’єднання «Спілка Чорнобиля».
«Віталій Михайлішин допомагає чорнобильцям з 2011 року. Завдяки йому ми отримали 8 квартир. Відремонтували ремонт даху у нашому офісі. Багато зробив. І зараз з його допомогою робитиметься стела. Тут будуть увіковічнені прізвища тих, кого вже нема серед нас – ліквідаторів чорнобильської аварії 1 і 2 категорії. У нас є пам’ятники з прізвищами полеглих воїнів Другої світової війни, Афганістану. Натомість пам’ять чорнобильців, які врятували весь світ від страшної катастрофи, у Чернівцях належним чином не відзначена. Хоча буковинців, які боролися з лихом на ЧАЕС, було чимало. Серед них – співробітники міліції, рятувальники, лікарі та інші», – розповідає заступник голови «Спілки Чорнобиля» Манолій Желєзний.
Разом із депутатом міськради, директором кладовища та головним архітектором чорнобильці прийшли до думки, що Чернівці повинні мати відповідну пам’ятну споруду з прізвищами героїв.
«Це важливо для мене, як ліквідатора, особисто. І повинно бути важливим для всіх людей, особливо молоді. Доки існує пам’ять – живуть і герої, які поклали своє життя в боротьбі зі страшним лихом. Така стела буде нагадувати про цю трагедію, щоб ніколи більше в світі не допустити подібної техногенної катастрофи та вберегти людство», – розповідає ліквідатор аварії на ЧАЕС Василь Гнатюк.
За його словами, думка створити таку стелу виникла на початку цього року. Проте коронавірус та карантинні обмеження дещо відтермінували її реалізацію. Відтак у чорнобильців і виникла думка зробити таку стелу.
«Хочеться, щоби не лише ми це пам’ятали, але й молодь. Мені було б приємно, якби мої онуки побачили на такій пам’ятній стелі прізвище свого дідуся. Звісно, ми розповідаємо їм про це. Але якщо не буде чогось такого, що нагадуватиме нинішньому поколінню постійно про страшну трагедію, вони не будуть цього пам’ятати, коли стануть дорослішими», – каже дружина загиблого ліквідатора аварії на ЧАЕС Катерина Браілко.
Також на зустрічі була постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС 53-річна Лілія Бех:
– Я там жила, в Коростені, це 150 кілометрів від Чорнобиля. І я в 19 років працювала медсестрою. Якраз після аварії люди проходили профогляди. І в наступні роки після трагедії були великі спалахи захворювань (ГРВІ, пневмонії), бо у населення страшенно знизився імунітет.
Стелу планують облаштувати на території нинішнього меморіалу Пам’яті жертв Чорнобиля. Зробити її планують з чорного мармуру, на якому золотими літерами будуть написані прізвища полеглих буковинців – ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Також стару та зношену плитку на місці планують поміняти на бруківку, замінити лавиці та облаштувати освітлення.
«Зробимо ескіз та будемо шукати кошти для втілення його в реальність. Це потрібно людям, і я впевнений, що ми встигнемо зробити стелу до 35-ї річниці Чорнобильської трагедії. Ми повинні увіковічнити всі імена людей, які загинули у боротьбі з техногенною катастрофою і завдяки яким ми зараз живемо», – заявив Віталій Михайлішин.
Новини Чернівецької області