Домашнє насильство
Домашнє насильство

У 33-х випадках сімейним кривдниками оголошено про підозру у скоєнні вказаного кримінального правопорушення. Відповідно до чинного законодавства домашнім кривдникам загрожує позбавлення волі строком до двох років.

Нагадуємо, рік тому, 11 січня 2019 року, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України чому в щодо сімейного насильства». Законодавець доповнив Кримінальний кодекс України статтею 126-1 (Домашнє насильство) та встановив максимальне покарання у вигляді двох років позбавлення волі.

На тему: На Буковині батько розбещував свою доньку

Наразі діє чітке розмежування адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення таких протиправних дій.

Кожен із потенційних порушників перебуває під пильним контролем поліції. Щоб попередити рецидиви, правоохоронці проводять із сімейними кривдниками профілактичну роботу. Постраждалим від домашнього насильства надається психологічна допомога.

Як уже повідомлялося, з вересня минулого року на Буковині розпочала роботу спеціальна мобільна група поліції з реагування на факти домашнього насильства. Її основним завданням є не тільки виявлення та припинення таких правопорушень, але й належне їх документування для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності. Група здійснює негайні виїзди на кожне звернення громадян щодо вчинення домашнього насильства.

Поліція Буковини закликає не замовчувати факти домашнього насильства, адже наша головна мета – безпека кожного громадянина.

У Чернівцях почала працювати спеціальна мобільна група з протидії домашнього насильства.

Залишити відповідь