Недавно вчені виявили щось незвичайне на темній стороні Місяця.
На іншій стороні виявили кратер велитенських розмірів, шириною в 2500 кілометрів і 13 глибиною у 13 кілометрів – повідомляє Хвиля.
В результаті зіткнення зіткнення супутника Землі і величезного космічного тіла з’явилася ця діра великих розмірів – говорять вчені. Сталося це кілька мільярдів років тому. На даний момент це вважається найбільший кратер, існуючий на Місяці.
Досить довгий час астронавти вважали, що супутник Землі на величезній швидкості влетів метеорит, сила удару якого могла його і зовсім розірвати. В цьому році трохи теорія підтвердилася, після висадки на Місяць китайського марсохода Yutu-2, який виявив на дні дірки кристали з місячної мантії.
Нагадаємо, що мантія – це шар в надрах планет земної групи, розташований між ядром і корою, який утворюється в результаті відокремлення від початкового планетної речовини металевої частини, і плавлення що створює продукти, які і формують кору планети.
Але зовсім нещодавно з’явилася стаття, піддають сумніву цю теорію. Для того, щоб з’ясувати справжні обставини цієї події вченим доведеться провести ще великий обсяг роботи, але тим не менше вчені з китайського університету геологичных наук стверджують, що мантії там немає і сила удару була недостатньо сильною для того, щоб розпорошити нутрощі Місяця по поверхні. Можливо метеорит падав під кутом в 30 градусів.
Також раніше стала відома різниця між видимою і темною стороною Місяця. Вже дуже давно астрологи намагаються пояснити асиметричність Місяця. Навколо цього ходить багато теорій, серед яких такі як нерівномірне застигання або прямий вплив гравітаційного поля Землі. Також вчені вважають, що при своєму зародженні супутник Землі зіткнувся з маленькою, карликовою планетою. Варто згадати, що освітленість, яке створює Місяць біля поверхні Землі при ясній погоді, становить 0,25 — 1 лк(одиниця вимірювання освітленості).
Так чи інакше космос безкінечний і ще дуже довгий час можна досліджувати, і можливо з кожним днем будуть з’являтися нові теорії, які підтверджують, або ж навпаки спростовують старі.
Наука і технології