Новий бортовий комплекс оборони може стати вирішальним фактором виживання бойової авіації в локальних конфліктах.

Армія США почала льотні випробування вертольота UH-60M Black Hawk, оснащеного новою системою контрзаходів Common Infrared Countermeasures (CIRCM). Мова йде про поліпшеної — порівняно з існуючою системою попередження про ракетну атаку — системі, яку будуть використовувати для армійської авіації, інформує enovosty.com/news.

Вона допоможе захистити гвинтокрилу машину від ракет ближнього радіусу дії з інфрачервоною системою наведення, зокрема переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК). Варіанти захисного комплекту можуть в тому числі увійти в стандартний набір систем протидії ударних вертольотів AH-64 Apache і транспортних CH-47 Chinook, що здійснюють приватні польоти в зонах бойових дій. В майбутньому CIRCM може замінити ряд інших комплексів, які армія прийняла на озброєння.

«З-за виникаючих загроз на полі бою CIRCM приходить у вирішальний для армійської авіації час, щоб підвищити виживаність наших екіпажів, які будуть розгортатися для підтримки бойових дій, — каже старший офіцер четвертого класу Тобі Блэкмон (Toby Blackmon). Ми розробили тестові заходи, щоб охопити всі потенційні умови, в яких можуть знаходитися льотні екіпажі».

Сама CIRCM використовує спеціальні сенсори для виявлення інфрачервоних самонавідних ракет малої дальності, які становлять небезпеку для вертольота, а потім посилає лазер, щоб «засліпити» їх. При цьому CIRCM може використовувати існуючу систему попередження ракетних атак AN/AAR-57, яка складається з електрооптичних датчиків, встановлених в різних місцях вертольота і службовців для початкового виявлення загроз.

Як зазначає The Drive, широке поширення ПЗРК спонукає Збройні сили США більш активно встановлювати системи спрямованого протидії на свої вертольоти. Інші країни, такі як Росія, роблять те ж саме, грунтуючись на власному досвіді боротьби із загрозою переносних зенітних ракетних комплексів.

   
Наука і технології

Залишити відповідь