Вчені змогла розгадати загадку двох трупів в обіймах у стародавньому місті Помпеї.

 

Так, у давньогрецькому місті, яке знищило виверження вулкана Везувій проводилися розкопки на початку двадцятого століття, передає Znaj.ua. Археологи змогли виявити два тіла, які сплелися в тісних обіймах.

Довгий час вчені гадали, що трупи — це дві молоді дівчини, які обнялися перед тим, як їх місто остаточно змило лавою. Але експертиза з’ясувала, що обнявшиеся — два юнаки вісімнадцяти й двадцяти років. Вони не були родичами, але їх тіла були наближені в неприродній позі. Голова одного молодого чоловіка лежала на грудях іншого.

В результаті цього вчені зробили висновок, що хлопці були гомосексуальною парою, що в ті давні часи було досить буденною річчю.

Нагадаємо, у світі знову заговорили про прокляття Тутанхамона, яке карає тих, хто потривожив спокій фараона.

16 лютого 1923 року археологи виявили похоронну камеру фараона Тутанхамона, а зараз виявили не розграбовану гробницю фараона.

Після події 10-річної давнини, через кілька місяців, помер лорд, який фінансував розкопки. Услід за ним померли археологи, які брали в цьому участь. З 1922 по 1929 роки померли 13 осіб з числа тих, хто брав участь у дослідженнях мумії і гробниці Тутанхамона. За ними послідували 9 їх близьких родичів.

Потрібно взяти до уваги, що середній вік померлих учасників експедиції був приблизно 75 років. Деяким було за 80.

Крім того, «масла у вогонь» підлив Артур Конан Дойл: він публічно припустив, що гробниця Тутанхамона була якимось чином захищена.

Але правда те що люди вмирали саме від прокляття. Смерть від малярії на початку ХХ століття була досить звичайним явищем і особливо — для людини, який відвідав Єгипет.

Крім того, жертвою прокляття Тутанхамона не став керівник розкопок,археолог Говард Картер, а також дочка лорда Карнарвона, хоча вона спускалася в склеп з батьком.

Напевно, тому виявлення незайманої гробниці юного фараона Тутанхамона, яка була закрита 3 тисячі років, стала справжньою сенсацією. Археологи виявили в ній більше 3,5 тисяч предметів мистецтва. Найвідоміший — посмертна маска Тутанхамона, виконана з 11,26 кг чистого золота та безліч коштовного каміння.

За словами вченого, до жертв фараона ЗМІ відносили загиблих туристів,які побували в гробниці (а туристичний потік був величезним), і навіть канарку Говарда Картера. Її з’їла королівська кобра. Багато побачили в цьому знак, адже кобра — династичний символ єгипетських царів.

«Європейське суспільство 1920-х років любило таємничі історії. Після загадкової смерті лорда Карнарвона преса почала пильно стежити за всіма, хто мав хоча б непряме відношення до розкритої гробниці», — цитує «Медуза» єгиптолога Галину Караулову.

   
Наука і технології

Залишити відповідь