Деклараційна кампанія – 2019: з початку року троє буковинців задекларували доходи у розмірі понад мільйон гривень
Заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан роз’яснює, з початку 2019 року свої доходи задекларували 1096 буковинців. Зокрема, 849 декларації подано фізичними особами, які зобов’язані були подати декларацію про доходи за минулий рік, для того аби скористатися правом на податкову знижку свої доходи задекларували 247 буковинців.
Слід відзначити, найактивніше декларують доходи платники, які обліковуються у Чернівецькому управлінні – 489 декларацій, Новоселицькому управлінні – 195 та Вижницькому управлінні – 192 – деталізує Наталія Василівна.
Відтак, загальна сума задекларованих доходів становить 28,2 млн грн. Натомість, буковинці які скористались правом на податкову знижку отримають з бюджету понад 0,6 млн. грн. Загальна сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань з ПДФО становить 2 млн. грн., військовий збір відповідно склав 0,3 млн. грн.
Зокрема, декларанти – мільйонери, які перебувають на обліку у Чернівецькому управлінні задекларували понад 5,9 млн. грн. доходів.
Посадовець наголошує, термін подання декларації для громадян, які обов’язково мають задекларувати доходи – до 1 травня, а для реалізації права на отримання податкової знижки – до кінця 2019 року.
З докладною інформацією про кампанію “Декларування 2019” можна ознайомитись на офіційному веб-порталі «Територіальні органи ДФС у Чернівецькій області» за посиланням: http://cv.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/
ДФС Буковини: з 7 лютого діють нові правила роботи з інвалютою
У Головному управління ДФС у Чернівецькій області нагадують, що з 7 лютого почали діяти нові правила роботи з іноземною валютою. Вступив в дію Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції», який змінив вимоги валютного нагляду за дотриманням резидентами та нерезидентами вимог валютного законодавства, зокрема:
1. Під валютний контроль підпадатимуть тільки зовнішньо-економічні операції більше 150 тис.грн.
2. Збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами зі 180 до 365 днів.Також звертаємо увагу, що у випадку встановлення граничних строків розрахунків обмеження також стосуються не лише товарів, а й експорту послуг, прав інтелектуальної власності та (або) інших немайнових прав. До 7 лютого обмеження строків розрахунків при експорті послуг поширювалось лише на транспортні і страхові послуги.
3. Скасовуються спеціальні санкції за порушення строків розрахунків (індивідуальний режим ліцензування та призупинення зовнішньоекономічної діяльності).
4. Скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції та запроваджується система е-лімітів (для здійснення господарської діяльності юридичній особі не більше 2 млн. євро протягом календарного року).
5. Скасовується процедура реєстрації резидентами в НБУ зовнішніх запозичень.
6. Скасовується щоквартальне декларування валютних цінностей, доходів та майна, що знаходяться за межами України.
7.Дозволяється вільне використання резидентами рахунків в іноземних фінансових установах та здійснення через такі рахунки валютних операцій (крім операцій з переказів коштів з України на такі рахунки);
8. Дозволяється здійснення операцій за рахунками в українських фінансових установах юридичних осіб-нерезидентів.
9. Нові збільшені розміри адміштрафів: за незаконні скуповування, продаж, обмін, використання інвалюти як засобу платежу або як застави від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн), замість від 30 до 44 НМДГ ( від 510 грн. до 748 грн); умисне ухилення від повернення в Україну у передбачені законом строки експортної виручки – від 1000 до 3000 НМДГ(наразі – від 600 до 5000 НМДГ (від 10200 до 85000 грн).
10. За Законом № 2473 штраф до 100% суми операції, проведеної з порушенням валютного законодавства, буде накладатися Державною фіскальною службою.
11.Нормативно-правовими актами НБУ збережено обов’язок продажу на валютному ринку надходжень в іноземній валюті. Обов’язковий продаж інвалютної виручки 50% від загальної отриманої суми. Також банки зобов’язані продати валюту у разі її купівлі та не використання валюти за призначенням, як було зазначено при її купівлі, а також у разі повернення резиденту передплати від нерезидента.
Фінансова санкція за порушення строків розрахунків залишається незмінною. Порушення резидентами строку розрахунків, встановленого статтею 13 Закону №2473, тягне за собою нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми неодержаних грошових коштів за договором чи вартості недопоставленого товару. Загальний розмір нарахованої пені обмежується і не може перевищувати суми неодержаних грошових коштів за договором (вартості недопоставленого товару).
Також при зміні законодавства необхідно врахувати, що у разі не настання до 07 лютого 2019 року 180-денного строку розрахунків, який було встановлено Законом України №185 «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», за здійсненими раніше експортно-імпортними операціями, банки продовжують здійснювати валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків відповідно до статей 12, 13 Закону № 2473 та Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 № 5.
Водночас, якщо граничні строки розрахунків по операціях з експорту та імпорту товарів, які були встановлені Законом №185 та які до моменту набрання чинності Законом №2473 було порушено, то застосовуються строки і відповідальність за їх порушення у відповідності до вимог Закону №185.
Слід зазначити, що внаслідок втрати із 07 лютого 2019 року чинності Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» у зв’язку з набуттям чинності Закону №2473, останнім періодом, за який суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності необхідно було подати Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резидентам України і знаходяться за її межами, є 2018 рік (станом на 01.01.2019 року).
Повідомляє: Khotyn.info Новини Хотинщини