Мова йде про проектуванні і розробці спеціального типу системи сонячних панелей для роботи на орбіті Землі.

 

Уряд Китайської Народної Республіки сьогодні офіційно розглянув та схвалив новий проект Китайської Академії Науки і Техніки, пов’язаний з новими форматами і способами отримання екологічно чистої та відновлюваної енергії. Мова йде про проектуванні і розробці спеціального типу системи сонячних панелей для роботи на орбіті Землі в космічному просторі – настільки амбітний, але в той же час вельми реалістичний проект вже готується у своєму першому етапі китайськими вченими, і незабаром буде офіційно продемонстрований всередині Академії в якості постійно розвивається проекту.

Планується, що така система сонячних панелей буде запущена на орбіту Землі ближче до 2025 року, причому на відстань в 36,000 км. Варто зазначити, що проект китайських дослідників є дійсно багатообіцяючим, так як в цілому пропонує установку системи сонячних панелей, які будуть володіти ефективністю забору і конвертації сонячної енергії, в шість разів перевищує таку у наземних систем.

Крім того, як повідомляють самі дослідники, така можливість запуску системи сонячних панелей в космос зможе в теорії забезпечити до 99% постійного використання конвертаційних можливостей системи завдяки тому, що ніщо не буде заважати їй, як це часто буває у наземних систем сонячних панелей. Температурні перепади, вітер, радіовипромінювання – враховуючи, що всього цього на орбіті Землі відшукати досить важко, стає зрозуміло, що раціональне зерно у проекту немає. Більш того, фахівці зазначили, що будуть проектувати і запускати перший міні-прототип такої системи вже до 2021 року, а до 2025 року мають намір остаточно розібратися з технологією.

У тому випадку, якщо фахівцям з Китаю вдасться здійснити свій проект, то він фактично стане першим такому проектом у світі – а можливо, навіть подарує розвиток концептуально інших систем сонячних панелей, які зможуть працювати в умовах відкритого космосу і здійснювати передачу конвертованої енергії прямо на наземні станції та установки. Залишається чекати першого запуску настільки цікавого проекту космічної орбітальної сонячної панелі.

   
Наука і технології

Залишити відповідь