Нейромережа Project Debater, яку розробила компанія IBM, програла в дебатах з людиною.
Штучний інтелект поступився чемпіону світу з дебатів Харишу Натараджану. Про це пише «24tv».
Обидві сторони провели 25-хвилинний обмін репліками. ІЇ та людина говорили про субсидії дошкільної освіти. Нейромережа озвучувала свої думки жіночим голосом і навіть жартувала.
Але глядачі віддали перемогу Харишу.
Це вже не перше змагання машини і людини, організоване IBM. У 1996 році ІІ перемогла шахового гросмейстера. У 2011 році суперкомп’ютер Watson переміг у конкурсі Jeopardy! (Американська телевікторина). Однак, дискусія вимагає творчості і емоцій.
Тому, важливою перевагою людини залишається здатність виголошувати промову з емоціями, інтонацією та іншими голосовими прийомами.
Вчені мають намір розробити цифрову копію людину, яка зможе замінити його у майбутньому. Зазначимо, що стартап «Replika» був заснований завдяки трагічної загибелі Євгена Куйды.
Саме його дружина подала ідею компанії. Вона попросила друзів і близьких завантажувати електронні листи покійного чоловіка в нейромережу і планувала створити спеціального чат-бота з отриманої інформації.
У свою чергу вченим Колумбійського університету в Нью-Йорку вдалося створити пристрій, який аналізує людські думки і перетворює їх в усне мовлення. Таким чином дослідники сподіваються допомогти людям, які втратили здатність говорити.
За словами вчених, їм вдалося продемонструвати, що думки людей можна декодувати, застосовуючи відповідну технологію, і в результаті почути і зрозуміти. Таке винахід також дає поштовх до винаходу цифрової копії людини.
А 42-річний житель Львова завдав шкоду 50 країнами всього світу. Так, української киберполицией був затриманий львів’янин, який поширював небезпечний вірус DarkComet по всьому світу. Завдання програми – віддалений доступ до заражених комп’ютерів.
Поліцейські провели обшук у хакера, ними був вилучений ноутбук і стаціонарний ПК. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 361 частини 2. КК України. Йому загрожує в’язниця на строк від 2 до 5 років.
До закону додається пояснювальна записка, в якій зазначено, що рішення потрібно для отримання ЦВК обладнання та програмного забезпечення. Це, на думку укладачів закону, має захистити Реєстру виборців від нападу хакерів.
Наука і технології