Вчені вважають, що чорні діри можуть служити порталами в інший вимір, як показано в сюжеті художнього фільму «Интерстеллар» з Макконахі
З допомогою чорних дір у космосі земляни зможуть подорожувати у часі і просторі, здійснюючи гиперпространственные стрибки, що раніше описувалося тільки в науково-фантастичних фільмах. Відповідну космологічну модель розробила команда дослідників з Массачусетського університету в Дартмуті та Коледжу Джорджіни Гвіннетт в США, говориться в результатах дослідження на The Conversation.
Раніше вважалося, що космічний корабель не зможе пролетіти крізь чорну діру, так як йому належить подолати неймовірні величезні перевантаження, розтягування і стиснення, які викликає сингулярність, аж до повного його випаровування.
Такі висновки вчені з університету Массачусетс Дартмут зробили, вивчивши чорну діру, яка знаходиться в центрі нашого Чумацького Шляху.
«При правильних обставин, цей вплив може бути мізерно малими, що дозволяє досить зручно проходити через сингулярність (простір-час з високою енергетичною щільністю – ред.). Насправді, об’єкт може не відчувати серйозного впливу. Це збільшує можливість використання великих обертових чорних дір в якості порталів для подорожей в гиперпространстве», – стверджує професор фізики і науковий керівник дослідження Гаурав Ханна.
Доки використання чорних дір в якості порталів має гіпотетичний характер і для польоту потрібно швидкохідний космічний апарат.
Однак сюжет фільму Крістофера Нолана «Интерстеллар», заснований на книзі Нобелівського лауреата з фізики Кіпа Торна, вже не здається стільки нереальним. Саме після його перегляду студентка-кандидат фізичних наук Керолайн Маллари вирішила дізнатися, дійсно, чи міг виконавець головної ролі Меттью Макконахі вижити, пролетівши крізь вигадану гігантську чорну діру Гаргантюа.
Наука і технології