Кілька разів на сторінках нашої газети звучали теми про різні шахрайські схеми, завдяки яким спритні злодії виманюють у довірливих людей гроші. Одні крадуть через мобільний телефон, прив’язаний до банківської картки, інші – маскуючись під родичів, просять про термінову допомогу. І, на жаль, багато жителів району зіткнулися з такими ситуаціями. Однак виявилися й спритніші аферисти, які навчилися видурювати у людей гроші, обіцяючи натомість видати кредит.

 

Кредит для всіх: спочатку сплати нам…

   Різні кредитні спілки мають по кільканадцять назв, періодично змінюють юридичну адресу та печатку. І повернути назад свої гроші практично неможливо. Ми вже розповідали про сергіївчанку Наталію Ялов’як, яка хотіла отримати 50 тисяч гривень у кредит, а натомість позбулася майже 23 тисяч. Жінку настільки обкрутили різними обіцянками і договорами, що вона після кожного внеску все ще сподівалася таки отримати довгоочікуваний кредит. А наприкінці, коли горе-банкіри зрозуміли, що з жінки більше нічого взяти, вона почула чимало нецензурної лексики на свою адресу та погроз. Звичайно, вона зверталася до юристів, але ті розводили руками, мовляв, схема настільки продумана, що спіймати шахраїв та довести їхню вину практично неможливо.

   Найгірше було те, що всі гроші, які жінка віддала, були позичені у знайомих, тобто вже кредитовані. Тому вона не тільки не вирішила свої житлові питання, а ще більше занурилася у проблеми. Звісно, у відчаї та безнадії вона знищила усі чеки про сплату різних сум до кредитної спілки, договори. А тут несподіваною новиною прокотилася звістка про те, що шахраїв, які безсовісно наживалися на чужих грошах, спіймали.

Наживалися на людській довірі та безвиході

   Про це повідомила ще одна жителька Путильщини пані Марія С., яка також спіймалася на гачок аферистів. Як і всі, кілька років тому вона хотіла взяти швидкий кредит у розмірі 30 тисяч гривень на весілля дочки. По тій же схемі сплатила перший внесок у розмірі 2400 гривень. А коли наступного дня з неї почали вимагати черговий внесок, зрозуміла, що ніякого кредиту не дочекається. Більше не відповідала на їхні дзвінки й не намагалася зв’язатися з кредиторами.

   А цієї весни жінку за номером телефону відшукали слідчі Головного управління національної поліції в Чернівецькій області. Вони розповіли, що вся група, яка орудувала на Буковині й не тільки – затримана. Наразі проводиться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 статті 190 кримінального кодексу. В тому числі встановлюють кількість потерпілих за базою комп’ютерних даних. Частину інформації злочинцям вдалося знищити, однак у поліції працюють над її відновленням. Вони порадила потерпілій написати позовну заяву, щоб повернути втрачені кошти. Пані Марія була здивована почутим: виявляється її внесок був найменшою сумою серед інших, а один із клієнтів вніс різних внесків загалом на 280 тисяч гривень.

Скільки сліди не плутали, кінець таки наступив

   Однак пані Наталія, яка позбулася теж немалої суми, не може повернути свої кошти назад, оскільки не зберегла документи на підтвердження свого зв’язку з кредитною спілкою. Вона вірить, що іншим шляхом встановлення особи по базі даних комп’ютерів удасться віднайти її прізвище та внесені суми. Хоча за останні роки «кредитори» безліч разів змінювали юридичні адреси та назви, слідчим вдалося встановити зв’язок між ними. Одна і та ж спілка у різні роки називалася ТзОВ «Фінанс-Люкс», ПП «Депозитгруп», ТзОВ «Кредо-Центр», ПП «Зедос», ПП «Шансор», ТОВ «Вітлен», ПП «Інком-Б.С.», ТОВ «Американ Інвест», ТОВ «Юніон Грейд», ПП «Капітал Груп», ПП «Аваль Інвест», ТОВ «Мега Груп Компані», ПП «Укрфін Лайт», ТОВ «Глобал Альянс», ТОВ «Сіті Груп».

 

   Всім людям, які потерпіли від афер котроїсь з цих спілок, слідчі радять якомога швидше звертатися до них із позовними заявами. Суд над злочинцями відбудеться 20 вересня, тому усім, хто має гіркий досвід кредитування, не можна гаяти часу. Адже є багато тих, які мовчать, бо вважають особистою ганьбою те, як їх на рівному місці розвели на круглі суми. Але повернути назад свої гроші – це не соромно. Нехай буде соромно тим, хто хотів їх привласнити та нажитися за рахунок інших людей.

   Людмила ФЕДЮК.

   
Повідомляє: Rayon.cv.ua Новини Путильщини

Залишити відповідь